Evdeki Malzemelerle Bebek Yapımı

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 14 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

 1. Evde bulunan malzemelerle çok şirin bir bez bebek yapmaya ne dersiniz sevgili Anneler.Minik kızlarınız için harika bir oyuncak olacak emin olabilirsiniz.Daha önce hiç bir bebek yapmayı denedinizmi bilmem ama bu bebeği çok kolay bir şekilde yapabileceğinize garanti veriyorum biraz el becerinizin olması yeterli.

  İşte bebeğimizin yapılılışı önce gerekli olan malzemelerin hepsini hazırlayın elinizin altında bulunsun daha sonr ayapım aşamasına geçelim.

  Gerekli Malzemeler şöyle:pamuk kumaş yüzü ve kolları için,Astar olarak kullanacağımız bir bez parçası,Giysi ve şapkası için kumaş, Kurdele, Saçları için yün ip,İçi için pamuk,Asmak için ip, İğne,iplik,makas ,çizmek için tebeşir..
  Saçlarını yapıştırmak için uhu,Yüzünü çizmek için kalem,Ruj ve Kürdan tüm malzemelri hazırladıysanız hemen bebeğimizin yapılışına geçiyoruz.Daha sonra Parçaları ayrı ayrı kendi aralarında dikiyoruz.Vücut oluşturacak şekilde parçalar birleştiriliyor.Koltuk altından delik açılarak buradan kürdan geçiriliyor.Kulaklar hariç içleri pamukla dolduruluyor.kafa ve vücut kapatılıp dikiliyor. (1.6" × 7") ölçülerinde etek dikiliyor. 1/4 ü belden içe kıvrılıyor bel bölgesine kurdele takılıyor.Kalemle yüzünü çizip, rujla yanaklarını renklendiriyoruz.Kolların durumu ise kolların bütün deliklerini kapatarak biraz öne meyil verip vücuda birleştiriyoruz.Saç:Yün ipler birleştirilip ortadan bağlanır.
  İstediğiniz şekil ve uzunluk verilerek başa yapıştırılır.Son olarak Şapka oluşturulup dikilir.İşte bebeğiniz hazır.

  [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/bezbebek-42913.jpg]bezbebek-42913[/IMGALT]
   
Yükleniyor...