Evdeki Malzemelerle Sivilce Maskesi

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 27 Tem 2013 tarihinde açılan konu

 1. Sivilce Maskesi Evdeki Malzemelerle  Evinizdeki malzemelerle sivilce maskeyi hazırlayabilirsiniz oldukça kolay her zaman bulabileceğiniz malzemelerle sivilcelerinizden kurtulabileceğiniz bir sivilce maskesi yapabilirsiniz.Evinizde kendinizin yapabileceği sivilce maskesi tarifini bu yazımızda bulabilirsiniz arkadaşlar.

  [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/sivilce-maskesi-20350.jpg]sivilce-maskesi-20350[/IMGALT]

  Sivilce Maskesi Evdeki Malzemelerle Yapılan


  Sizlere evinizde hazırlayabileceğiniz bir değil iki sivilce maskesi önermek istiyorum hangisi siizn için uygunsa evinizde hangi malzemeler varsa onu yapabilirsiniz.

  Birinci maskemiz için gerkeli olan malzemeler şöyle;Bu bir havuç maskesi olacak hatırlatalım ihtiyacınız olan şey yarım kilo taze havuç havuçları güzelce yıkayın ve güzelce ezin macun kıvamına getirin daha sonra üzerine biraz un ilave edintemizlenmiş cildinize hazırladığınız bu havuç maskesini uygulayın.

  On dakika beklettikten sonra cildinizi ılık su ile güzelce durulayın.

  İkinci maskemizin tarifi ise şöyle arkadaşlar;Bal ve Elma ile yapacağımız bir maske bu maskemizin yapılışı için gerekli olan şeyler 3 yemek kaşığı bal ve bir elma elmayı yıkayın ve rendeleyin üzerine balı ilave edin güzelce karıştırın daha sonra bu karışımı yüzünüze sürün bu şekilde 15 dakika kadar bekleyin süre dolduğunda yüzünüzü güzelce yıkayın hepsi bu kadar yüzünüzdeki farkı kendiniz hissedebilirsiniz.