Evinizi nasıl düzenlemelisiniz?

'Ev ve Dekorasyon' forumunda Destina tarafından 16 May 2009 tarihinde açılan konu

 1. Feng shui'de ilk kural evin içini enerjinin akışını engellemeyecek şekilde düzenlemek. Fazla eşyadan kaçının.

  Evi her zaman toplu ve düzenli tutun. Dağınık ev, dağınık kafa demektir.

  Girişler önemli, çünkü eviniz buradan nefes alıyor.Evimizin girişi iyi bir enerji alanıdır.

  Yatak odasında pastel renkler

  Yatak odaları girişten sonra evin en sakin köşesinde ve yine en iyi enerji alanlarından birinde yer almalıdır. Yatak odanızın şeklinin kare ya da dikdörtgen olmasını tercih edin. Düz ya da kubbe tavanlar iyidir, çatı arası gibi eğimli tavanlar önerilmez. Yatağınız kapı ile karşılıklı olmamalı. Yatak başınız bir duvara dayanmalıdır. Ortalıkta duran ve arkası desteklenmeyen bir yatak sizi güven içinde uyuma hissinden yoksun tutar. Yatağınızı yansıtacak aynalar koymayın. Pastel renkleri tercih edin. Koyu renkler depresif yapar. Yeni evliler ayrı, ayrı iki şiltede değil, yekpare tek bir şiltede yatsınlar. Ayrılıklardan sonra enerjiyi değiştirmek için şiltenizi değiştirin. Yatağınızın üstünde kirişler olmasın. Yatağı enine kesen kirişler sağlığı, boyuna kesen kirişler ise ayrılıkları beraberinde getirebiliyor. Yataklarının altı mümkünse boş olsun, enerji akımına izin versin. Bazalı yatakların altı neler neler doluyor. Bu da iyi bir uykuyu kaçırmaya yetiyor da artıyor. Yatak odasında yatağı yansıtacak büyük aynalar kullanılmamalıdır. Aynalar enerjiyi çok fazla aktive eder. Halbuki uyku ve dinlenme için pasif enerjilere ihtiyaç var. Bir de ilişkiye üçüncü kişileri çektiği hakkında bir inanış var. En iyisi siz büyük aynaları yatak odasından uzakta tutun.

  Yemek odasında ayna şart

  Canlı ve iştah açıcı renkler kullanmalı, bol ışıklandırmalısınız. Yemek masası karşısına konulan bir ayna hem alanı genişletir hem de bereketi artırır. En avantajlı oturma yeri, sırtı duvar tarafından desteklenen ve kapıyı gören bir konumdur.

  Salon davetkâr olmalı

  Salon sizin dünyaya gösterdiğiniz yüzünüzdür. Ailenizle, arkadaşlarınızla birlikte vakit geçirdiğiniz bu yer, iyi ve uyumlu enerjilere sahip olmalıdır. Salon yatak odalarından küçük olmamalı. Bu dengesizlik yaratır. Salonda manzaranız açık mı? Yeterince ışık alıyor mu? Salon davetkâr olmalı.

  Kullandığınız renkler ve mobilyalarla bunu sağlayabilirsiniz. Fazla eşya ile doldurmayın. Tüm evinizde olduğu gibi salonunuzda da ruhunuzu besleyecek, ilham verecek sanat eserlerine yer verin. Savaşlı, kanlı, silahlı, mutsuz tablolardan kaçının. Evin içinde kaktüs, bonzai gibi bitkiler kullanmayın.
   
 2. Cevap: Evinizi nasıl düzenlemelisiniz?

  Feng shui uzmanları ''Evi her zaman toplu ve düzenli tutun. Dağınık ev, dağınık kafa demektir. '' çok biliyorlar.Gelsinler toplasınlar o zaman :f30:
   
 3. lem

  lem

  Cevap: Evinizi nasıl düzenlemelisiniz?


  :f30:Bencede kolaydı sanki
   
 4. Cevap: Evinizi nasıl düzenlemelisiniz?

  blue sana kesinlikle katılıyorum hele bide çocuk varsa :f20: