Evleneceklere özel - Okey Testi-

'Eğlence' forumunda MisLinA tarafından 30 Eki 2008 tarihinde açılan konu

 1. Baktımki son günlerde Araştırmacı kimliğimden epey uzaklaşmışım

  E ne yapmak lazım? Hemen bir araştırma yapmak lazım değilmi ama :f196:

  Bende ne yaptım? Yemedim, içmedim, sabahın köründe kalktım ve bu günkü araştırma konumu seçtim.

  Okey Testi

  Okey oyununu bilmeyeniniz yoktur. (Bilmeyenlerse bu yazıyı okuduktan sonra en kısa zamanda öğrenecektir)

  Okey oyunu eş'li oynanan ve kazanmak düşüncesiyle başlanmasına rağmen, bazen kazanılıp bazende kaybedilen bir oyundur.

  Bir Nev'i hayat gibidir. Kazanırsan sevinir, kaybedersen üzülürsün.
  Ne kazanacağın ne de kaybedeceğin süreyi kestiremezsin. Her an için dengeler değişir, durmadan kazanırken birden kaybetmeye başlayabilir veya kaybederken kazanmayada başlayabilirsin.

  Her neyse.
  Biz konumuza dönelim.
  Yukarıda da söylediğim gibi "Okey oyunu" Eş'li oynanan bir oyundur.

  Tıpkı evlilik gibi!!

  Kazanıldığında sorun olmayan, ama esas sorunun kaybedilmeye başlandığında ortaya çıktığı bir oyun.

  Şimdi eş seçmeden önce Okey Testi nasıl yapılacak ona gelelim

  Önce karşımıza eş olarak, evlenmeyi düşündüğümüz deneği(!) oturturuz. (Deneğ diyoruz, çünkü daha deney aşamasında ve henüz eş aşamasına gelmedi)

  Unutmayın!
  Hırsınıza kapılıpta oyunda bitmeye çalışmayın ve yenilmek için elinizden geleni yapın. Ve mümkün olduğunca oyunun uzamasını sağlayarak her seferinde yenilin. Çünkü test'imizin kesin ve doğruluk neticesi burada görülecektir.

  Oyunu uzattınız ve her seferinde yenildiniz. Bravo size. Emin olun sizden korkulur

  İşte burada 3 türlü karakterden birisi ortaya çıkacaktır.

  1- Sinirlenenler :Yavaş yavaş sinirlenmeye başlarlar. Attığınız taşları sorgular, yeterince taşlamadığınızı, çok taş verdiğinizi yüzünüze vurur, yenilginin sebebi olarak sizi gösterirler..

  Kesinlikle uzak durulması gereken kişilerdir
  Çünkü evlenildiğinde bazı şeyler ters gitmeye başladığında her şeyin sorumlusu siz olacaksınız.. Ağzınızla kuş tutsanız yaranamaz, her olumsuzluğun, her sorunun hedefi siz olursunuz. Gün geçtikçe karşınızda görebileceğiniz; Son derece kaba, anlayışsız, kendisini dev aynasında gören bir kişilik olacak

  Halbuki oyuna başlamadan ne kadar romantik, ne kadar anlayışlıydı değilmi

  Test sonucu : Negatif


  2- Somurtanlar : Sessizliğe bürünüp, başka boyutlarda dolaşırlar adeta. Ne sinirlendiğini görürsünüz, ne de neşelendiğini.
  Küsmüşlerdir adeta..

  Bu tiplerdende uzak durulmalıdır. Yok illede evlenilecekse kesinlikle iyi bir Psikolog olunmalıdır. Çünkü bu tipler deprasyona girmeye en meyilli kişilerdir. En küçük sorunlarında kabuğuna çekilip dış dünyadan bağlarını koparırlar. Yemeden içmeden kesilir, sorunlarını sizinle paylaşmak istemezler. Hem kendi hayatlarını hem sizin hayatınızı zindana çevirirler.

  Test sonucu : Negatif


  3- Neşeliler : Neşelerinden ve esprilerinden hiçbir şey kaybetmezler. Çünkü bunun bir oyun olduğunu ve kazanmak olduğu gibi kaybetmenin de olduğunu bilirler. Kazanmak için çalışır, kaybetmeyi de içine sindirir ve size de moral vererek neşelendirmeye çalışırlar.

  Yakın olunabilecek tiplerdir
  Bu kişilerle evlendiğinizde sakin, huzurlu, kavga ve gürültünün olmadığı bir hayatınız olacaktır (Ama sizin payınızıda unutmamak lazım)

  Test sonucu : Pozitif.  Şimdi ne yapacağız?
  ilk iki şık'ı eledikten sonra 3.ile hemen evlenecekmiyiz? Elbette Hayır!

  Adı üzerinde "Okey Testi" bu
  Kesin ve tam sonucu alana kadar devam.

  Şimdi 3.şık'taki Neşeli tipimizin okey oynama şeklini test edeceğiz.

  Oyun esnasında işaretleşme : Oyun esnasında gözü sürekli sizde ise ve çıkan taşlar ve oyunun gidişatı için mesajlaşmaya çalışıyorsa; Hayatı sizinle paylaşmaya, sorunlarda ve alınacak önemli kararlarda sizinde söz hakkınız ve saygınlığınız olacağı anlamına gelir. Sizi önemser, kendi başına karar vermez. Egoist ve maceracı değil, uyumlu ve açıktır.

  Tam tersi ise; Sorunları kendi çözmeye çalışan, sizin düşüncelerinizi çok önemsemeyen bir tip'tir. Bunun sonucu olarakta bir çok işi bittikten sonra öğrenirsiniz. Mesela; Yeni alınan bir araba, ev eşyası, yeni bir iş... hep bittikten sonra öğrenirsiniz.

  Oyun takip edişi : Oyuna konsantrasyon ve çıkan taşları takip etme kabiliyetine dikkat edin. Her zaman oyuna konsantre ve takip ediyorsa; Sorumluluk sahibi, yaptığı işi önemseyen iş ve kariyer hayatı açık birisidir.

  Yok değilse; İşte o zaman sorumluluğu zayıf, belli kalıplar içerisine sıkışıp kalacak, fazla aktif ve başarılı olamayacak bir tip demektir.

  Oyun mantalitesi : Oyun mantaliteside karakterine iyi bir ışık tutar. Misal,
  -Sık sık okey dönmesi : Hırslı bir yapısı vardır. Sonuca çabuk ulaşmaya çalışır. Kafasına taktığı bir işi halletmeden rahat yüzü yoktur. Canı tez ve acelecidir. Dışarıyamı çıkılacak? Anında hazırlanılıp çıkılmalıdır. Beklemeyi ve bekletilmeyi sevmez.

  -Sık sık çifte gidenler : Olmadık hayaller peşinde koşmayı kendisine ilke edinmiş tiplerdir. En büyük idealleri kolay para ile erken yoldan zenginliktir. Bunun içinde At yarışları, SAyısal loto, Milli piyango gibi şans oyunlarına fazla düşkünlerdir.. Her seferinde kazanacağı ümidiyle yaşar, hep son anda kaybettiğini düşünürler.

  -Erkek taşla bitmeye çalışanlar : Özellikle ev işleri ve tamir gibi konularda son derece beceriksiz ve dağınık kimselerdir. Siz siz olun elektrik, çeşme, masa, sandalye gibi tamirat işlerini yaptırmaya kalkmayın. Her seferinde tamir edeceğini söyleyip, bozup atarlar... Elbiselerini asıp, yatağı düzeltmesini beklemeyin. Yapamazlar! Ama her şeye rağmen yapmak için uğraşan ama bir türlü beceremeyen koca bebeklerdir desek daha doğru olur :f106:

  -Seri taşla oyuna gidenler : Son derece becerikli, düzenli kişilerdir. İşlerini şansa bırakmak yerine planlı proğramlı yaşamayı seçmişlerdir. En zor işleri bile son derece rahat yaptıklarını görürsünüz. Çünkü bir işe başlamadan önce, O işin nasıl ve en doğru yapılabileceğini düşünmeden işe başlamazlar. Her türlü işinizi devretmekten korkmayın.. Hem itiraz etmezler hemde sizden güzel yaparlar

  Test'imizin sonucuna göre en ideal eş'i seçmek size kalıyor
  Mutluluklar dilerim ....:f196:
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Ara 2012
  Blue bunu beğendi.
 2. Ben bu test için 12 sene geç kaldım canım:D

  O zaman neredeydin..:)
   
 3. aynen katılıyorum bekar arkadaşlar bu testi yapsınlar:f63:
   
 4. Ben bittim Okey'e dönüyorum Mislina :f106:
  Yine de teşekkürler
   
 5. peki ilk turda okey 1 devam diyen ve oyunu 2. turda bitiren bir erkek :f106:

  için ne söylersin :f196:
   
 6. ya okey oynamayı bilmiyorsa direk diskalifiyemi oluyo vatandaş şimdi :f196:

  Birde çifte gidip okeye dönüyorsa ne oluyor :f106:
   

 7. :f30::f30::f30:

  harikaydın Öznurcum ben de çift okey var dönsemmi diye düşünüyorum :f106::f106:

  Teşekkürler Mİslina evelencek arkadaşların dikkatine sunulur güzel bilgiler:f40:
   
Yükleniyor...