Evlilikler Artıyor!

'Kadınca' forumunda zamaneanne tarafından 29 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

 1. Evlilik Oranları Artıyor


  Evliliklerde Artış


  [​IMG]


  Her yıl TÜİK verilerini açıklar ve özellikle aile konusunda üzücü veriler ortaya çıkardı. Bunlardan en önemliside boşanmalaların sayısındaki artıştı. Hatta öyle bir noktaya gelinmişti ki boşanmalar evlilikleri geçiyordu.

  Türkiye gibi aile yapısını ön planda tutan ve ailenin toplumun temeli olduğunu düşünen bir ülkede bu rakamlar tezat oluşturuyordu. Ancak son veriler ülkemizdeki boşanma modasının yavaş yavaş bittiğini gösteriyor.

  Tüik'in bu yılki verilerine göre bu yılın ikinci döneminde evlenen çiftlerin sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2 artarak, 173 bin 462'ye yükseldi.

  Bölgesel düzeyde en yüksek ortalama ilk evlenme yaşı erkeklerde 27,6, kadınlarda 24,8 ile İstanbul Bölgesi'nde görüldü. En düşük ortalama ilk evlenme yaşı ise erkeklerde 25,8, kadınlarda 22,3 ile Orta Anadolu Bölgesi'nde oldu.

  Boşanmanın sadece iki kişi arasında olmadığı bilinen bir gerçek. BOşanma sonrası hele bir de çocuk varsa onun durumu ise hep muallak olarak kalıyor. Bence en önemlisi boşanmadan ziyade yapılacak evliliklerin 1 değil 3 kere düşünerek yapılması. Herşeyden önemlisi de çiftlerin birbirine duydukları saygıyı ömür boyu muhafaza etmeleri. Umarım bundan sonraki yıllarda da bu oran giderek düşer.Boşanmaların değil; mutlu ve sağlam evliliklerin moda olduğu bir ülke dileğiyle...

  Zamaneanne/ Forumdas.net
   
Yükleniyor...