Evlilikte Neden Küsülür?

'Kadınca' forumunda Yasemin tarafından 29 Oca 2014 tarihinde açılan konu

 1. Evlilikte Yaşanan Küskünlüklerin Sebepleri
  Hangi evlilikte olmazki küsmeler darılmalar birçok evlilikte yaşanır bu gibi durumlar.Böyle durumlarla karşı karşıya kalındığınd anasıl davranılması gerektiği konuusnda evli çiftlere verilen öneriler arasında seçtiğimiz önerileri sizlerle paylaşıyoruz.

  evlilikte-neden-küsülür-.jpeg

  Evlilikte zaman zaman tartışmak, kavga etmek son derece doğaldır. Önemli olan bunu uzatmamak ve küskünlüğe çevirmemektir.Çiftlerin en sık karşılaştığı sorunlardan biri, kadının erkeğe çocuk gibi davranmasıdır. Bu durumda erkek kendini aşağılanmış ve değersiz hisseder. Bir sorun olduğunda oturup konuşun ve eşinizi yönetmeye çalışmayın.

  Arkadaşlarınıza ya da ailenize evliliğinizden ya da eşinizden dert yanmanızın çok da önemli olmadığını mı düşünüyorsunuz? Bu yaptığınız kocanızın size olan güvenini yerle bir edebilecek bir harekettir. Eşiniz, bunu keşfettiği zaman kendini ihanete uğramış ve aşağılanmış hissedecektir.Erkekler sizden takdir beklediklerini asla sözlü olarak söylemezler. Fakat yaptıkları şeyler için eşinizi arada bir de olsa takdir etmeniz ve müteşekkir olduğunuzu göstermeniz gerekir.

  Unutmayın Mutlu çiftler, daha az kavga eden değil, daha doğru şekilde kavga eden kişilerdir. Araştırmalar, paranın, evliliklerde en sık kavga edilen konu olduğunu gösteriyor. Pek çok anlamda, para güç demektir ve bu gücü dengelemek ahenkli bir evlilik için çok önemlidir.

  Kadınlar sevişmek için önce duygusal bir yakınlığa sahip olmak istiyorlar ama erkekler duygusal yakınlıklarını seks yoluyla belirtmeyi tercih ediyorlar. Anneler, ebeveynliği genellikle erkeklerden farklı yaparlar ama bu illa daha iyi yaptıkları anlamına gelmez. Her insan değişebilir, ama doğrusu, başkasının değil kendi değişimlerimize odaklanmaktır. Maalesef bazı kadınlar, evliliği, hayatlarındaki erkeği değiştirme yöntemi olarak görürler.