Eymir Gölü Nerededir Hakkında Bilgi

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Eymir Gölü Nerededir Hakkında Bilgi

  [​IMG]
  Eymir Gölü Ankara sınırları içerisinde bulunan doğal güzelliği ile sizleri büyüleyecek harika bir yer.Eymir Gölünün doğal güzelliğini mutlaka görmelisiniz.Eymir Gölü ayrıca Odtü arazisinin içersinde yer alır Odtüye ait bir arazidir.

  Eymir gölünde tam 160 kuş türü bulunmaktadır.Ayrıca Eymir Gölün çevresinde yer alan oldukça meşhur bir çeşme bulunmaktadır bu çeşmeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz Barış Çeşmesi adı verilen çeşme 1963 yılında yapılmış.Doğa ile başbaşa güzel bir gün geçirmek istiyorsanız Eymir Gölünü mutlaka ziyaret etmelisiniz.

  1995 yılı öncesine kadar, kürek sporu başta olmak üzere değişik su sporlarının yapılabildiği, içerdiği sazan, yayın, turna ve kadife balıklarıyla sportif balıkçılığın yanı sıra, kerevitle ticarî balıkçılığın da önemli ilgi merkezi olan göllerde, doğal bir yaşlanma süreci ve aşırı besin yüklemesinin zararlı sonuçları olarak toplu balık ölümleri ve kuş türlerinin azalması gözlemlenmektedir.

  Göl tepelerle çevrili olduğundan, şehir gürültüsünden ve kirliliğinden oldukça uzak.Yürüyüş ve bisikletle dolaşmak için ideal bir mekan olduğunu bilmelisiniz. Eymir Gölü herkese açık bir yerdir.Yalnız ODTÜ’nden belirli kurallar çerçevesinde temin edilebilen Göl Giriş Kart’ınız olması gerekiyor yoksa araçalrınızla geçiş yapamazsınız.Son olarak bisiklet kiralama olanağınızın da olduğunu hatırlatmak istiyorum.
   
Yükleniyor...