Facebook Da Fotoğraf Kırpma

'Sosyal Medya' forumunda ZeuS tarafından 26 Eki 2011 tarihinde açılan konu

 1. facebookta fotoğraf kırpma nasıl yapılır
  Facebook Fotoğraf Kırpma

  Facebook Resim Kırpma Bileşeni Jcrop


  Jcrop resim üzerinde kesme, kırpma, kopyalama gibi imaj üzerinden yapılabilecek bazı işlemleri gerçekleştirmek için arayüz oluşturabilen interaktif bir uygulamadır.
  [​IMG]

  Resimlerin belirli bölgelerini seçmeye yarayan Jcrop uygulaması Firefox v3+, Google Chrome v3+ ve Safari v4+ destekliyor. Herhangi bir eklenti gerekmeksizin kullanıcılara sunabileceğiniz ve js dosyasının 25kb. olduğu bu uygulamayı buradan indirebilirsiniz. Eğer isterseniz çeşitli demolarının bulunduğu bu sayfayı inceleyebilir veya php ile yapılmış fotoğrafların belirli bir kısmını kesmeye yarayan demo uygulamayı ise buradan inceleyebilirsiniz.

  Jcrop ile her türlü resmin belirli bir bölümünü seçerek bu imaj üzerinden çeşitli işlemler yapabilirsiniz. Seçtiğiniz bölgenin koordinatlarını (x1, x2, y1, y2, w,h) öğrenebilir, farklı bir bölgede sadece kestiğiniz kısmı normal veya yakınlaşmış olarak görebilir veya sadece seçili kısmı değişikliğe uğramaz halde gösterebilirsiniz.

  [​IMG]

  Tüm bu seçme işlemleri sonrasında resme farklı tooltip şeklinde notlar ekleyebilir, imajın seçili bölgesini daha yakından göstererek ürününüzün kalitesini gösterebilir veya imaj üzerinden kesme, kırma, efektler uygulama gibi farklı işlemleri farklı yöntemlerle gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Jcrop üzerinde farklı renkler kullanarak web sitenize göre kişiselleştirebilirsiniz.
  [​IMG]
  alıntı
   
Yükleniyor...