Facebook Da Popüler Olmak

'Sosyal Medya' forumunda ZeuS tarafından 4 Kas 2011 tarihinde açılan konu

 1. facebookta popüler olmak,
  facebookta nasıl popüler olunur

  facebookta popüler olmanın yolları

  Facebook kullanıcılarının en çok beğenilen kişi veya paylaşımlarının ençok yorumlanılan kişisi olmayı kim istemez ki?Peki Facebookun en popüler kişisi nasıl olacaksınız? İşte sizlere sanal alemin vazgeçilmezi yapacak, Facebook da Popüler Olmanın ipuçları;

  Facebookta Nasıl Beğenilirsiniz?
  Herkes Facebook gibi internet sitelerine konan fotoğrafların gerçeği çok da yansıtmadığını bilir. Boynu kırılacak kadar kafasını yana eğen insanların o fotoğraflarını gözünüzün önüne getirin. Bunun hile olduğu gün gibi ortada. Siz bu hileden kaçının ve net göründüğünüz bir fotoğrafı seçin.


  Araştırmalara göre kadınlar, erkeklerin kameraya bakmadıkları, yüzlerine aptal bir sırıtma yerleştirmedikleri ve ilginç bir aktivite sırasında çekilmiş olan fotoğraflarını ilgi çekici buluyor. Bunun için öncelikle görüntülenmeye değecek bir ortam bulun.

  İnternetteki sosyal paylaşım siteleri beğendim ya da beğenmedim gibi basit bir dille anlaşmaya çalışan erkeklerle dolu. Ne var ki kadınlar hikâyesi olan, duygularını paylaşan ve bol bol da fotoğraf görebildikleri profillerle ilgileniyor.

  Geceleri ne yaptığınız hakkında bilgi vermek nasıl biri olduğunuzu kısa yoldan anlatan bilgilerdir. Böylece hem bulunabileceğiniz mekânları haber verir hem de nasıl bir zevkiniz olduğunu da anlatmış olursunuz.

  Fotoğraf ve bilgilerinizi düzenli olarak değiştirmek için üç büyük neden vardır. İlki, profilinizin farklı halleri farklı tipteki kadınlara hitap edecektir. İkinci olarak, güncellemeler size daha önce cevap yazmamış bir kadın için ikinci bir şans verecektir. Zira bu sayede yeni bir erkek olarak karşısına çıkmış olursunuz. Üçüncü sebebimiz ise en önemlisi: Kendinizi sürekli hatırlatmış olursunuz. Siz profilinizi her güncellediğinizde, yaptığınız değişiklik kadın kullanıcıların duvarında da görünecektir. Bunu tıpkı Googleda arama yaparken en üst sırayı kapmak gibi düşünün. Sürekli değişiklik yapıp durmak can sıkıcı gibi görünse de dikkatleri üzerinize çekmek için buna değer.

  Mesajlaşma sürecinde yapmamanız gerekenler

  Sanal ortamlarda yapabileceğiniz en büyük hata, ilk çağ insanları gibi konuşmaktır. İmla hatalarından ve yüksek sesle kahkahalarla gülmekgibi kısaltmalardan nefret ediyorum. diyor çoğu.
  Aynı şekilde fotoğraflara yapılan seksi gibi yorumlar alacağınız cevapları yüzde 10 azaltır. Son olarak nsl mzk dnlrsn? (Türkçe meali: nasıl müzik dinlersin?) gibi kısaltmalardan kesinlikle uzak durun, zira bu da şansınızı yüzde 25 azaltır.
  Unutmayın, kızlar aptal ve küstah adamlardan hoşlanmazlar.


  Ne kadar kestirme ve pratik bir yol gibi görünse de sorularına ya da anlattıklarına karşılık bir gülücük ya da göz kırpma ikonuyla cevap vermeyin. Bu sadece tembel olduğunuzu ya da ondan pek hoşlanmadığınızı düşünmesine neden olur. Bir şeyler yazmak zorundasınız. Kısa ya da uzun, fark etmez.

  netten alıntı