Facebook Hesap Güvenliği

'Sosyal Medya' forumunda Ezlem tarafından 11 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. Facebook Hesap Güvenliği nedir
  Facebook Hesap Güvenliği nasıl olur
  Facebook Hesap Güvenliği neler yapılır

  Facebook hesabınızı güvende tutmanız için neler yapmanız gerektiği ile ilgili aşağıdaki noktalara dikkat edebilirsiniz:

  Asla şüpheli bağlantılara tıklamayın: Hesaplarına virüs giren arkadaşlarınızın Facebook yoluyla istemeden spam, virüs veya zararlı yazılım göndermesi mümkün. Bu tür materyallere tıklamayın ve ne olduğunu bilmediğiniz hiçbir “.exe” dosyasını bilgisayarınızda çalıştırmayın. E-dolandırıcılık yoluyla hesap bilgilerinizin çalınmasını önlemek için yalnızca hesabınızın bulunduğu internet sitelerinin resmi sayfalarına giriş yapın.

  Önemli güvenlik uyarıları ve koruma özellikleri içerdiğinden, tarayıcınızın en yeni sürümünü kullandığınızdan emin olun. Firefox ve Internet Explorer’in şimdiki sürümleri şüphelenilen bir e-dolandırıcılık sitesine gittiğinizde sizi uyarır; tarayıcınızı en yeni sürüme yükseltmenizi tavsiye ederim.

  Benzersiz, güçlü bir şifre kullanın: Hesap Ayarları sayfasından, en az altı karakter uzunluğunda karışık bir dizide sayılar, harfler ve noktalama işaretlerinden oluşan ve diğer siteler veya hizmetler için kullandıklarınızdan farklı bir şifre kullandığınızdan emin olun. Sözlükte bulunan sözcükleri kullanmayın.

  Virüsten koruma yazılımı çalıştırın: Bilgisayarınız bir virüs veya zararlı yazılımdan etkilendiyse, bu zararlı programları kaldırmak ve bilgilerini güvenli tutmak için virüsten koruma yazılımı çalıştırmanız gerekir.

  Facebook hesabınızdan çıkarken mutlaka Facebook sayfasının sağ üst köşesinde bulunan”Hesap” açılır menüsünden “Çıkış” seçeneği seçerek, hesabınızı kapatınız.
   
Yükleniyor...