Facebook Hoşgeldiniz Sayfası Yapma 2011

'Sosyal Medya' forumunda Violet tarafından 8 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. Facebook Hoşgeldiniz Sayfası Yapma 2011,
  Facebook Hoşgeldiniz Sayfası Yap,


  Facebook sayfanıza girenleri isimleriyle karşılamak ve onları hem şaşırtıp hemde gülümsetecek bir hoş geldiniz sayfası fbml kodunu sizlere sunuyoruz.Kodları sayfanıza eklemeden önce düzenlemeniz gerekmektedir.Kodunuzu nasıl düzenleyeceğinizi kısa olarak anlatmaya çalışacağım.

  İlk olarak kodumuzu kopyalayıp bir metin dosyası açarak içine yapıştırın.
  Kodda sizden değişmenizi istediğimiz yerler 3 bölümden oluşuyor

  1- Profil İd No : Profil İd No’nuzu öğrenmek için profilinize giriş yapın tarayıcınızın adres bölümünde ([ur=http://www.faceook.com/profile.php?id=75714384]Facebook[/url]) id= den sonraki rakamları kopyalıyoruz.Eğer kullanıcı adı aldıysanız bir resmimizin üzerine tıklayıp açarsanız adres çubuğunda profil id bölümü çıkacaktır.

  2- Syfa İd No: Sayfa İd No’muzu da hemen hemen aynı yöntemle buluyoruz.Sayfanıza girip sayfayı düzenleye tıkladığınızda adres çubuğunda (https://www.facebook.com/pages/eit/?id=166575856695270) id= den sonraki numarayı kopyalıyoruz.

  3- Sayfa Linki : Sayfa Linki sayfamıza giriş adresidir örnek (Muhamad Kobul Saerizkyna | Facebook) gibi .

  Koddaki gerekli yerleri değiştirdikten sonra bir fbml uygulaması ekleyip adını Hoş Geldiniz yapın ve kod bölümüne kodları ekleyerek kaydedin.Daha sonra sayfa düzenleden izinleri yönete girin ve Varsayılan Açılış Sekmesi: seçeneğinden eklemiş olduğunuz Hoş Geldinizi seçin.
  İşlem bu kadar.
   
Yükleniyor...