Facebook Kim Kurdu

'Sosyal Medya' forumunda YAREN tarafından 6 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. Facebooku Kim Kurdu,
  facebook kurucusu,
  facebook kurucusu kimdir,

  Facebook Kurucusu Mark Zuckerberg

  [​IMG]

  Mark Elliot Zuckerberg, diş hekimi baba ve psikolog annesinin tek çocuğu olarak 1984’ yılında doğdu. ilk programını 10 yaşındayken yazdı. Lisedeki başarılı notlarıyla Amerikanın en saygın üniversitelerinden Harvard'a girdi.

  ilk yılında, okulun en yakışıklı ve en güzel öğrencilerinin seçildiği facemash.com sitesini kurdu. sitede harvard'daki tüm öğrencilerin fotoğrafları vardı. ancak fotoğrafları bulmak için, üniversitenin veri tabanına girmesi gerekmişti.

  veri tabanını hacklediği ortaya çıkan zuckerberg, disipline verilince okulu bıraktı. harvardlı öğrencileri internet üzerinde buluşturmak için ikinci sitesi olan facebook’u kurdu. facebook, 18 ayda ABD nin en büyük arkadaşlık sitelerinden biri haline gelince, yatırımcılarından ilgisini çekti. zuckerberg, yatırımcılarla bir akşam yemeğinde buluştuğunda yaşı küçük olduğundan alkol bile içemediğinden, gece boyunca gazoz içti. 18 ay önce kurduğu sitenin bir bölümünü wall street yatırımcılara 60 milyon dolara sattı.
  dünya çapında 2 bin 200 üniversite, 22 bin lise ve 2 bin şirketin buluştuğu facebook, şu anda 13 milyon üyesiyle dünyanın en çok ziyaret edilen 7’nci sitesi. 22 yaşındaki zuckerberg, bilgisayar endüstrisinin yeni Bill Gates'i olarak nitelendiriliyor.
  [​IMG]
  Alıntı
   
Yükleniyor...