Facebook Kullanıcıları Nelere Dikkat Etmeli?

'Sosyal Medya' forumunda Yasemin tarafından 17 Kas 2013 tarihinde açılan konu

 1. Facebook kullanıcılarının dikkat etmesi gereken önmeli noktalar vardır.Bu yazımızda siz Facebook kullanıcılarının dikkat etmesi gereken hukuki durumlar hakkında kısa bilgiler derledik.Facebook kullanırken dikkat edilmesi gereken konular neler ileride sorun yaşamak istemiyorsanız aşağıdaki bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.

  [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/facebook-kullancilarinin-dikaktetmesi-gerekenler-23714.jpg]facebook-kullancilarinin-dikaktetmesi-gerekenler-23714[/IMGALT]

  Eğer bir Facebook kullanıcısıiseniz dikkat etmeniz gereken birçok şey vardır.Özellikle Facebook değil diğer tüm paylaşım siteleri sosyal ağları kullanıyorsanız önemli olan kişisel bilgileriniiz her yerde herkesle apylaşmamanız gerekiyor..Bu gibi paylaşımlarınız internet dolandırıcılarının eline geçtiğinde sizin için hoş olmayan durumlar ortaya çıkabilir.Özellikle bu kişiler kişisel bilgilerinizi kullanarak dolandırıcılık yapabilirler.

  Size özel bilgilerinizi özel resimlerinizi paylaştığınızda ileride iş hayatınızda sorun yaşayabilirsiniz iş kariyeriniz için bu giib durumlara da dikkat etmeniz gerekiyor. Bu tür bilgileri paylaştığınızda silmiş olsanız bile bu bilgiler silinmiyor kayıtlar internet üzerinde duruyor silinmesi mümkün olmuyor.

  Facebook kullanırken Gizlilik ayarlarınızı tam yapın sadece arkadaşlarınızın göreceği gibi ayarlayın ayrıca yazdıklarınız ve paylaştıklarınız için dikkatli olun unutmayın internet üzerinden yazılan ve paylaşılan hiçbirşey kaybolmuyor.   
Yükleniyor...