Faranjite Bağlı Öksürük Nasıl Tedavi Edilir

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 13 Mar 2013 tarihinde açılan konu

 1. Faranjite Bağlı Öksürük Tedavi Nasıl Yapılır  Farenjite bakteriler sebep olursa antibiyotik ilaçlar kullanmak gerekebilir. Antibiyotik ilaçlar patolojik (hastalık yapıcı) bakterileri zararsız hale getirdiği gibi, bağırsaklardaki faydalı bakterileri de yok eder. Buda uzun vadede sindirim bozukluklarına sebep olur.

  Faranjitin Belirtileri Nelerdir;Hastalık, kişilerde beslenme alışkanlığı ve sigaranın yanı sıra, midedeki asit problemlerine kadar değişik nedenlerden oluşabilir.Ayrıca Farenjit ortaya çıktığında, ses kısıklığı, boğazda kuruluk, yanma, ağrı, yutkunma zorluğu, toz ve yiyeceklere karşı hassasiyet gelişir.

  Faranjit İçin Zencefilli Macunu

  Kronik farenjite sebep olan etkenlerden uzak durulmalıdır. Farenjit adaçayı, okaliptüs, A. Itırı, hatmi, mirra ve papatya çayı vede bonbonları azda olsa rahatlatıcı özeliklere sahiptir. Kaloriferli evlerde sıcaktan kişinin ağzı kurur ve buda boğazın tahrişine sebep olur.

  Hastalığın tedavisi yapılırken önce boğaz kültürü alınıyor. Bu kültür sayesinde hastalığın mikrobik olup olmadığı tespit edilmeli Faranjite bağlı Öksürük tedavisi için doktorun önerdiği ilaçlar kullanılmalı..
   
Yükleniyor...