Farklı Bir Google Anasayfa

'Teknoloji' forumunda Pardus tarafından 10 Eki 2009 tarihinde açılan konu

 1. Google'ın test aşamasındaki yeni ana sayfası

  Google'ın ana sayfası yeterince sade değil mi? Öyleyse test aşamasındaki bu ana sayfa tam size göre.  Google minimalist tasarım akımı ile tanınır. Ama son denemesi ile Google kendini bile aşmayı başardı. Arama motoru devi test etmekte olduğu yeni tasarımı ile sayfada bulunması zorunlu olmayan her şeyi kaldırıp bir kenara attı ve sadece Google logosu ve arama kutusunu bıraktı.

  İşin güzeli Google'ın uç noktalarda gezen minimalist tasarımda, diğer bağlantıları görmek isteyenlerin tek yapması gereken fareyi hareket ettirmek. Bunu yaptığınızda butonlar gelmiyor ama işinize yarayabilecek ve var olan ana sayfada bulunan çoğu önemli bağlantı geri geliyor.

  Eğer siz de Google'ın bu yeni tasarımı test etmek isterseniz yapmanız gereken Google.com'a girmek. Fakat tarayıcınız otomatik olarak Türkçe Google.com.tr'yi açacak olursa, sayfadaki "Google.com in English" bağlantısını kullanarak Google.com'u yüklemelisiniz. Ardından şu kodu kopyalayıp tarayıcınızın adres satırına yapıştırın (hepsi bitişik olacak şekilde) ve Enter tuşuna basın.


  Ardından sayfayı yeniden yükleyin ve sonrasında kapatın. Bundan sonra Google.com'u açtığınızda Google'ın yeni ana sayfa tasarımı yüklenecek. Eğer bu tasarımdan sıkılıp Google'ı eski haline döndürmek isterseniz tarayıcınızın çerezlerini (cookie) temizlemeniz yeterli.

  Henüz test aşamasında olduğu için bu Google görünümünü ancak bu kod yardımı ile test edebilirsiniz. Kod IE 8, Chrome 3 ve Firefox 3.5'ta çalışıyor fakat tarayıcınızın sürümüne veya özel ayarlarına göre bu sonucu alamayabilirsiniz.
   
 2. Cevap: Farklı Bir Google Anasayfa

  Test eden varsa paylaşsın arkadaşlar bende hiçbir değişiklik olmadı malesef :(
   
 3. rwA

  rwA

  Cevap: Farklı Bir Google Anasayfa

  nese evde denicem:S tşkler