Fazla E vitamini zararlı

'Sağlık Rehberi' forumunda EyLüL tarafından 18 Tem 2011 tarihinde açılan konu


 1. Fazla E vitamini zararlı
  Fazla E vitamini Almanın Zararları
  Fazla E vitamini
  Uzmanlar, E vitamininin günde 270 mg’den daha fazla miktarının kalp krizi riskini ciddi bir şekilde artırdığı gerekçesiyle alınmaması gerektiği konusunda uyarıyor.
  John Hopkins Üniversitesi, 1993-2004 arasında sürdürdüğü ve 136 bin kişiyi kapsayan araştırması sonucunda, fazla alınan E vitamininin kalp krizi için ciddi risk yarattığını açıkladı.

  Araştırmayı yürüten grubun başkanı Dr. Edgar Miller, multi vitamin kullananların da etikette yazılı olan E vitamini miktarına dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

  Kimi vitamin tabletlerinde E vitamini miktarının 200-400 mg arasında değiştiğini söyleyen Dr. Miller, yüksek dozun özellikle 60 yaş ve yukarısındaki kişilerde kalp krizi riskini artırdığını belirtti.

  Risk sınırı için 270 mg’ı işaret eden Dr. Miller; 133 mg ya da daha az dozda alınan E vitaminin tehlike oluşturmadığını da sözlerine ekledi.

  Miller, E vitaminini doğal gıdalardan almanın en güvenli yol olduğunun önemini belirtti. E vitamini en çok fındık, yeşil yapraklı sebzeler ve doğal sebze yağlarında bulunuyor.  doğal gıdalar, doğal sebze yağları, e vitamini, E vitamini miktarı, fazla E vitamini, kalp krizi, kalp
   
Yükleniyor...