FB-TS maçı sonunda skandal

'Spor Gündemi' forumunda masum güzel tarafından 17 May 2010 tarihinde açılan konu

 1. Süper Lig'de şampiyonluğu belirleyecek iki maçtan biri olan Fenerbahçe-Trabzonspor maçının son dakikalarında önemli bir skandal yaşandı. Fenerbahçe ve Bursaspor şampiyonluk için son saniyelere kadar mücadele ederken, FB Şükrü Saraçoğlu'nda yapılan bir skandal anons olaylara yol açtı.

  FB-TS maçı son birkaç dakikaya girerken, Bursa-Beşiktaş maçının uzatma dakikalarında atılan bir gol ile durum Bursaspor lehine 2-1 oldu. Ancak, FB Şükrü Saraçoğlu Stadı'nın hoparlörlerinden, Bursa-BJK maçının 2-2 olduğu anons edildi. Bunun üzerine tüm Fenerbahçe tribünleri şampiyon olmak üzere olduklarını sanarak büyük bir sevince boğuldu. Anons tekrar edilirken, Fenerbahçe kenar yönetimi ve yedek oyuncuları da hemen arkalarındaki Fener seyircisine durumun kaç kaç olduğunu sordu ve 2-2 işareti alınca sahada mücadele etmekte olan Fenerbahçeli futbolculara 2-2 işareti yaptı.

  Oyunun belki de son 2 dakikası olmasına rağmen Fenerbahçeli futbolcuların bunun üzerine oyunu yavaşlattıkları görüldü. Ardından da son düdüğün çalınmasıyla birlikte yüzlerce Fenerbahçe seyircisi sahaya hücum ederek futbolcuları kutlamaya ve formalarını almaya çalıştı ve tam bir kutlama havasına girdi. Ancak bundan sonra yeni bir anonsla Bursaspor'un şampiyon olduğu duyurulunca Fenerbahçe seyircisi kahroldu.

  Bunun üzerine olaylar çıktı. Tribünlerin bir kısmı ateşe verildi. Saraçoğlu çevresi ve Kadıköy'de ağır hasar meydana geldi. FB ve TS oyuncuları saatlerce sahada mahsur kaldıktan sonra stadtan ayrılabildi. FB futbolcuları ve teknik direktörü Daum'un polis eşliğinde kamp yerine değil tek tek evlerine götürüldükleri öğrenildi.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 30 Nis 2013
Yükleniyor...