Filistin için el ele verme zamanı

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Filistin için el ele verme zamanı

  [​IMG]
  İsrail 7 Temmuz 2014 tarihinde “Koruyucu Hat” adı altında Gazze’ye hava saldırısı başlattı. Bu yetmedi 17 Temmuz 2014 tarihinde de karadan saldırıya başladı.

  İlk günden bugüne Gazze’den tüm dünyaya yayılan acı, dehşet, kan ve gözyaşı resimlerini burada paylaşmayacağız. Çünkü hepimiz bu vahşete çok yakından tanık olduk ve olmaktayız.

  İsrail saldırıları genellikle sivil yerleşim birimlerini hedef aldığı için şu ana kadar ne yazık ki 541 Filistinli hayatını kaybetti. Yaralı sayısı ise 3200 kişiyi geçti. Bu vahşetin boyutunu gözler önüne seren bir sayı değilde nedir?

  Hükümet Filistin’de yaşananlardan sonra 3 günlük yas ilan etti. Bayraklar yarıya inecek ama bu yeterli mi? Orda yaşanan dram için neler yapılabilir? Bizler birey olarak ne yapmalıyız?

  Vah tüh deyip beddualar yağdırmak yerine evinize her zaman giren vazgeçilmeziniz olduğunu düşündüğünüz İsrail ürünlerini evinize sokmayın. Sonra eşinize dostunuza bu yönde ricalarda bulunun. Ama en iyisi bu diye düşünüp aldığınız gıda, temizlik, giyim gibi İsrail ürünleri bomba olarak, mermi olarak Gazze üzerine yağıyor.

  Bu gidişe tek başımıza dur diyemeyiz belki ama herkes elinden gelenin en iyisini yapsa düşüremesekte tökezletiriz. Bir düşünün…

  İşte almamanız gereken İsrail malları

  729 barkod numarası ile başlayan ürünlerinin İsrail menşeili olduğunu unutmayın.
   
Yükleniyor...