Firefox: Yeni bir güvenlik açığı keşfedildi

'Teknoloji' forumunda Pardus tarafından 30 Tem 2009 tarihinde açılan konu


 1. Halil Mollaoğlu
  Mozilla Firefox'ta keşfedilen yeni güvenlik açığı ve bundan korunma yolları nedir? Cevaplar burada.
  [​IMG]


  Firefox'ta güvenlik açığı: Yemleme saldırıları için kullanılabiliyor.

  Juan Pablo Lopez Yacubian tarafından Firefox'ta keşfedilen bir güvenlik açığı saldırganların kullanıcıyı kişisel bilgi vermeye yönlendirmesine sebep oluyor. Mozilla'nın verilerine göre güvenlik açığı tüm Firefox sürümlerini hedef alıyor. Geliştiriciler en kısa zamanda bir güncelleme yayımlayacaklarını bildiriyor.

  Kullanıcı daha önce içine bir JavaScript kodu yerleştirilmiş bir sitede yeni bir pencere veya sekme açtığında hedef sayfanın adresi gizlenebiliyor. Sörf yapan kişi en azından ilk bakışta hangi web sitesinde bulunduğunu anlayamıyor. Böylece güvenli açığı yemleme saldırılarına (phishing) davet çıkarmış oluyor.

  Mozilla en kısa zamanda güvenlik açığını kapatan bir güncelleme yayımlamak istiyor. O zamana kadar tüm kritik sayfaların sadece yer imleri ve güvenilir web siteleri üzerinden açılması veya el ile adres satırına girilmesi tavsiye ediliyor. Ayrıca NoScript eklentisiyle tehlike yaratan JavaScript'i devre dışı bırakarak koruma sağlayabilirsiniz.
  chip
   

 2. Cevap: Firefox: Yeni bir güvenlik açığı keşfedildi

  bilgilendirme için tşkler simdi mozilla kullanmasam mı acaba :oops:
   

 3. Cevap: Firefox: Yeni bir güvenlik açığı keşfedildi

  iyiki mozillla kullanmıyorum :) :p
   

 4. Cevap: Firefox: Yeni bir güvenlik açığı keşfedildi

  Ben OPERA kullanıyorum ve çok rahatım.Fırefox küçük bir alternatif olarak kenarda çürümeye terk edilmiş durumda.Arada sırada bakıyorum.Ben şu ana kadar ne güvenlik ne de kullanışlılık ne de hız konusunda sorun yaşamadım.
   

 5. Cevap: Firefox: Yeni bir güvenlik açığı keşfedildi

  Mozilaya alış çok güzel ve pratik.Pardus teşekürler.:f118: