Firefox'un yeni umudu!

'Teknoloji' forumunda icrebah tarafından 20 May 2012 tarihinde açılan konu

 1. Gelecek birkaç hafta içerisinde Mozilla, uygulama dükkanı Mozilla Marketplace'in "public betasını" yayınlayacak. HTML5 ve JavaScript teknolojilerinin de dahil olduğu çeşitli teknolojilerden yararlanılarak hazırlanacak uygulamaların bulunacağı platformun ilk uygulamaları sadece Firefox'a özel olabilir.

  Mozilla, uygulamalar için çok daha özgürlükçü bir eleme sistemi kurmayı amaçladıklarını söylese de, Marketplace'e çıkacak tüm uygulamalar önce kontrol edilecek. Ayrıca, Apple'ın AppStore'undaki "Porno içeriksiz dükkan" ilkesini benimseyen Mozilla, bu içeriği arayan kişilerin tek umudunun Google olduğunu gösteriyor.

  İlk olarak Firefox'a zengin uygulama içeriğinin sunulacağı düşünülse de, Marketplace'de Mozilla'nın amacı diğer tarayıcıların da aynı runtime yazılımını kullanarak Marketplace'den yararlanmalarını sağlamak. Tıpkı diğer uygulama dükkanlarında da olduğu gibi, Mozilla da Marketplace'de satılan uygulamalardan payına düşeni alacak. Fakat aynı zamanda geliştiricilere alternatif ödeme sistemleri seçmelerine de olanak sağlanacak, reklamlar da ayrı bir gelir kapısı olacak.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Haz 2013
Yükleniyor...
Benzer Konular - Firefox'un yeni umudu
 1. Pardus
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  751
 2. Pardus
  Yanıt:
  1
  Gösterim:
  881
 3. Pardus
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  736
 4. Pardus
  Yanıt:
  2
  Gösterim:
  1,032
 5. Pardus
  Yanıt:
  2
  Gösterim:
  911