Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır

'Kadınca' forumunda Yasemin tarafından 22 Oca 2013 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  Fondöten, yüzünüzdeki kusurları, siyah nokta ve sivilceleri kapatmak için birebirdir. Fondöten alışverişi yaparken cildinize gerçekten en uygun olanı ve teninize yakışan rengi seçmek dikkat etmeniz gerekiyor..Düzgün görünümlü bir ten ve makyajda başarılı bir sonuç için fondöten seçimi çok önemlidir.

  Fondöteni cildinize uygulamadan önce cilt türünüze uygun bir ürün ile temizleyin. Cildiniz kuruduktan sonra cilt türünüze uygun nemlendirici krem sürüp, kuruması için bekleyin. Bu sayede cildinizi kozmetik ürünlerin verebileceği zararlardan koruyabilir hem de fondötenin kolayca sürülmesini sağlayabilirsiniz.

  Kompakt fondöten dışında tüm fondötenleri sürerken parmak uçlarınızı kullanın. Elin ısısı fondötenin akıcılığını artırdığı için hem cilde yedirmek daha kolay olur hem de dayanıklılığı artar. En önemlisi daha doğal bir görünüm sağlar.

  Fondöteni alnınıza, burnunuza, yanaklarınıza ve çenenize benek benek sürün. Az miktar ile başlayın, gerekirse ilave edersiniz. Çok fazla miktar, sürülmeyi zorlaştıracağı gibi maske etkisi de yaratır.

  Cildinize parmaklarınızla basınç uygulayarak ortadan kenarlara doğru tüm yüzünüze yayın. Boyun ve kulaklara doğru rengi iyice yedirin. Yüzde renk bütünlüğü sağlamak için göz kapaklarınızın üzerine ve gözün alt kısmına da sürün. Profesyonel bir sonuç istiyorsanız, nemli bir sünger ile yüzün dışına doğru fondötenin üzerinden geçin.

  Göz, dudak makyajına geçmeden önce fondötenin cildinize iyice oturması için bir süre beklemek en doğru karar olacaktır.Fondöteni yeni sürmenize rağmen sivilce veya göz altı halkaları tam kapanmamış olabilir. Bir kapatıcı ile bu hataları düzelterek canlı, sağlıklı, ışıl ışıl bir görünüme sahip olabilir, makyajınızı gönül rahatlığı ile tamamlayabilirsiniz.
   
 2. Cevap: Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır

  Teşekkürler bilgilendirme için biz bayanlar için Fondoten büyük bir kurtarıcı
   
 3. Cevap: Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır

  özellikle sivilce ve güneş lekeleri başka türlü kapanmıyor işkence gibi... Bu gibi durumlarda kaliteli bir fondöten kurtarıcı oluyor.
   
Yükleniyor...