Freddie Mercury kimdir,

'Biyografi' forumunda Elfida tarafından 5 Eyl 2011 tarihinde açılan konu

 1. Freddie Mercury, Farookh Bulsara adıyla 5 Eylül 1946’da Bombay kökenli Jer, Farsi(İran) kökenli Bomi Bulsara’nın oğlu olarak Zanibar (Tanzanya)’da dünyaya geldi. Ailesinin durumu iyiydi, babası o sıralar İngiltere mandasında olan Zanzibar Adası'nda hükümette memurdu olarak görev yapıyordu. Genç Bulsara, geleneksel ve sıkıcı denebilecek yıllar geçirdi.

  Ealing’de Güzel Sanatlar okuluna gitti, Grafik bölümünden mezun oldu. Orada genç müzisyen Roger Taylor ile tanıştı. Onun sayesinde de Smile grubunda çalan gitarist Brian May’ı tanıma şansı buldu. John Deacon ile güçlendirilen Smile grubu Queen’e dönüştü ve Bulsara, Freddie Mercury adıyla tahtını hazırlamaya başladı.

  Mercury'ye 1987 ilkbaharında AIDS teşhisi kondu. Oysa o yıl yayımlanan bir röportajında Mercury, test sonuçlarının negatif çıktığını söylemiş ve AIDS olduğunu inkar etmişti. İngiliz basını, bu inkarlara rağmen Mercury'nin sağlığı ile ilgili olarak yayılan dedikoduların peşini bırakmıyordu. Yaşamının son yıllarında, "These Are the Days of Our Lives" şarkısının klibindeki sıska görünüşü de bu dedikoduların yayılmasını körüklüyor ve ciddi bir rahatsızlığı olduğunu belli ediyordu.

  Freddie Mercury, evinde, yakın arkadaşlarının kollarında, 45 yaşında öldü. Resmi ölüm nedeni, AIDS'ten dolayı yakalandığı bronşiyal pnomöni idi.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Ağu 2014
Yükleniyor...
Benzer Konular - Freddie Mercury kimdir
 1. Elfida
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,486