FSM'de Ücretsiz Geçiş Bugün Başladı!

'Haberler' forumunda zamaneanne tarafından 17 Tem 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki çalışmalar nedeniyle sıkışan İstanbul trafiğine çare olacak ücretsiz geçiş uygulaması başladı. Cumartesi günü Başbakan Erdoğan'ın İstanbullulara müjde olarak duyurduğu uygulama ile trafiğin büyük ölçüde rahatlaması bekleniyor.

  Fatih Sultan Mehmet (FSM) köprüsündeki bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle yoğunlaşan trafiği rahatlatmak amacıyla yürürlüğe konulan FSM ve Boğaziçi köprülerinde ücretsiz geçiş uygulaması saat 00.00'dan itibaren başladı.

  Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı uyarınca, saat 00.00'dan itibaren FSM ve Boğaziçi köprülerinde gişe geçişleri ücretsiz oldu.

  Köprülerdeki ücretsiz geçiş uygulaması, FSM köprüsündeki bakım ve onarım çalışmaları bitene kadar devam edecek. Bakım ve onarım çalışmalarının tamamlandığı tarih, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından tespit edilecek.

  Uygulama kapsamında, köprülerin her iki giriş ve çıkışına da ''Köprüler FSM Köprüsü'ndeki çalışmalar bitene kadar ücretsiz olacak'' şeklinde bilgilendirici yazılar asıldı.

  Öte yandan geçişlerin bedava olmasına rağmen ilk dakikalarda FSM Köprüsü'nde yoğunluk devam etti.

  Vatandaşlar, ücretsiz geçiş kararını isabetli bulurken, bazıları trafik yoğunluğunun uygulamaya rağmen devam etmesinden yakındı.

  Alıntı
   
Yükleniyor...