Futbol Oyun Kuralları Kısaca

'Spor Gündemi' forumunda Yasemin tarafından 1 Tem 2013 tarihinde açılan konu

 1. Futbol Oyun Kuralları Nelerdir Kısaca  Futbol herkesin rahatlıkla anlayabileceği basit kurallara sahip bir oyundur.

  Futbol'un temel kuralı kaleciler dahil her takım on bir sporcudan oluşur ve kaleciler dışındaki oyuncuların elleri hariç, belirlenmiş kurallar dahilinde vücudunun herhangi bir yerini kullanarak, rakip kaleye gol atabilmektir. En fazla gol atan galip sayılmaktadır.

  Futbol oyunu, biri kaleci olmak üzere en az 7, en fazla 11 kişiden oluşan iki takım arasında oynanmaktadır.Her bir takım 3 ila 7 yedek oyuncuya sahip olmak zorudadır.Futbol Oyunu sırasında her takım en fazla 3 oyuncu değişikliği yapabilir. Her maç, oyunun kurallarıni uygulamaya tam yetkili olarak atanmış bir orta hakem ve iki yardımcı yan hakem tarafından yönetilmektedir.

  Futbol 45’er dakikalık iki devreden ve iki devre arasında 15 dakikalık bir moladan oluşmaktadır. Maç sırasında, oyuncu değişikliği, sakatlanmalar gibi nedenlerden oluşan duraklamalarda kaybedilen zaman baş hakem tarafından maç sonunda süreye eklenmektedir.

  Futbol maçı başlamadan önce oyuncular, kendi yarı alanlarında yer alırlar. Hakem tarafından para atışı yapılır. Kazanan takım hücum edeceği kaleyi seçer, diğer takım ilk top hakkını kazanır.
   
 2. güzel olmuş teşekkürr
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Oca 2015
 3. Futbol bence zevksiz bir buçuk saat topun başında koşuyorsun bol bol terliyorsun
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 30 Mar 2015
 4. bencede çooooookkkkk saçma.ama erkekler işte zevk alıyoolar
   
 5. tüm dünya futbola hayran saçmamış kak şurdan
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Eki 2016
Yükleniyor...