Futbolda Centilmenlik Örnekleri

'Spor Gündemi' forumunda YAREN tarafından 16 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. Futbolda Centilmenlik


  Futbol sahalarında, izine son yıllarda pek rastlanmayan fair play ruhu, "futbolun beşiği" İngiltere'de kendini gösterdi. Maç 1-0 iken oyunculardan birinin kalp krizi geçirmesi sonrası tatil edilen Notthingam Forest - Leicester City maçının tekrarında, Leicester City'li oyuncular, skoru ilk maçtaki haline getirmek için Nothingham Forest'ın 1 gol atmasına izin verdi.


  İngiliz Leicester City takımının, Notthingham Forest'lı oyuncuların gol atmasına izin vermesi son yılların en büyük fair play örneklerinden biri olmaya aday.

  Golün hikayesi geçtiğimiz ay Notthingham Forest ve Leicester City arasındaki kupa maçına dayanıyor.

  Notthingham Forest'ın 1-0 üstünlüğü devam ederken, Leicester City'den Clive Clarke'ın kalp krizi geçirmesi üzerine oyun durmuş, iki takımın da onayıyla kupa maçı ertelenmişti.

  Tekrar maçında da Leicester City, Notthingham Forest'ın geçen ayki centilmen davranışını karşılıksız bırakmadı. Maçın başlamasıyla birlikte Leicester City'nin kalecisi Paul Smith, Notthingham takımının 1 gol atmasına izin verdi.

  Leicester menajeri Gary Megson, "Bizce bu yapılması gereken, doğru bir hareketti" dedi.

  Forest menajeri Colin Calderwood ise hareketten etkilendiklerini belirterek, "Bence bu yapılan ahlaklı bir hareket ve bunun için onların hakkını teslim etmeliyiz. Çünkü bu bizim düşündüğümüz bir davranış değildi. Yine de harika bir jestti" diye konuştu.

  Leicester City'nin bu centilmen davranışının ardından maçta goller arka arkaya geldi. Maçı 3-2 kazanan Leicester, kupada bir üst tura adını yazdırdı.

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 18 May 2013
Yükleniyor...