Futbolda Play Off Sistemi Kalkıyor!

'Haberler' forumunda Sitem tarafından 25 Nis 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  Play-Off Kalakacak mı?
  Spor Toto Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı toplantısı Ankarada yapılırken Gaziantepspor ve Sivasspor kulübünün temsilcileri görüşmede yer almadı.
  Başkan Vekili Recep Mamur başkanlığında Sheraton Otelde gerçekleştirilen toplantıda Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, 2. başkan Ali Dürüst, yönetici Abdurrahim Albayrak, Fenerbahçe başkan vekili Nihat Özdemir, Beşiktaş futbol komitesi üyesi Deniz Atalay, Trabzon Başkanı Sadri Şener hazur bulundu.

  Ankaradaki toplantıya damga vuran ilginç diyalog sonunda Play-Offun gelecek sezon oynanmayacağı yolunda Futbol Federasyonundan söz alındığı ortaya çıktı.

  Yayıncı kuruluşun sözleşmesinin uzatılması konusunun görüşülmesi sırasında söz alan Aysalın, “Bir şartla Rekabet Kuruluna giderim. O da gelecek sezon Play-Off oynanmaması konusunda söz verilsin diye konuştu. Toplantıya katılan kulüp başkanları ve temsilcileri bu çıkış karşısında şaşkına dönerken, Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav telefona sarılarak Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demiröreni aradı. Cavcav konuyu kısa şekilde anlattıktan sonra telefonu Aysala verdi. İkili arasındaki görüşmenin ardından Galatasaray Başkanı Play-Offun oynanmayacağı yolunda söz aldığını açıkladı. Bu gelişmenin ardından Vakıf üyeleri, yayıncı kuruluşun sözleşmesinin uzatılması için ortak hareket etme ve Rekabet Kuruluna gitme kararı aldı.
   
Yükleniyor...