G.Saray'dan TFF'ye ihtarname

'Spor Gündemi' forumunda Sitem tarafından 17 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. GalataSaray’dan TFF’ye Mektup

  Kulüpler Birliği ile Türkiye Futbol Federasyonu arasındaki kritik toplantı öncesi harekete geçen Galatasaray, TFF'ye ihtarname gönderdi ve, UEFA'nın olası yaptırımı sonrası gelecek sezon Avrupa Kupaları'na katılamamaları riskine dikkat çekildi.

  Geçtiğimiz hafta Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile kulüp başkanları arasındaki toplantı sırasında gelen Aziz Yıldırım’ın mektubunun ardından bu kez de Galatasaray bir yazıyla TFF’yi uyardı. Dün, Mehmet Ali Aydınlar başkanlığında yönetim kurulu toplantısı yapan TFF, sarı kırmızılılardan gelen yazı ile karşılaştı.

  Galatasaray Kulübü, avukat Mahinur Dengiz tarafından gönderdiği mektupta, “Eğer 58. madde ile ilgili alacağınız karar doğrultusunda UEFA, Türk takımlarını Avrupa kupalarından men ederse ve biz de bu sebepten dolayı kupalara katılma hakkımızı kaybedersek, bu durumun sorumlusu siz olursunuz. Bu durumda oluşabilecek maddi kayıplarımızı TFF’den talep etme hakkımızı saklı tutuyoruz” ifadesini kullandı.

  Öte yandan bu ihtarnamenin altında ‘Galatasaray Spor Kulübü’ yerine ‘Galatasaray Derneği’ yazması TFF yöneticilerinin dikkatinden kaçmadı.

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 19 May 2013
Yükleniyor...