Gaz sancısı çeken bebeklere özel CD

'Bebek Bakımı' forumunda YAREN tarafından 26 Mar 2009 tarihinde açılan konu

 1. Yeni doğan bebeklerde görülen gaz sancısına ilginç bir çözüm..

  Kayseri’deki özel bir hastanede, gaz sancısı çeken bebekler, anne rahminde duymaya alıştıkları seslerin kaydedildiği CD dinletilerek tedavi ediliyor.

  Hastanenin Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ahmet Selim Hasözler, yaptığı açıklamada, yeni doğan bebeklerde sık görülen gaz sancısının nedeni ve tedavisinin tam olarak bilinmediğini söyledi.

  Gaz sancısının yeni doğan bebeğin birinci haftasında başladığını ve 3-6 ay arasında devam edebildiğini anlatan Hasözler, bu rahatsızlığın tedavisi için piyasada birçok ilacın bulunduğunu ancak tam sonuç vermediklerini belirtti.

  Bu kapsamda hastanede bir çalışma yaptıklarını bildiren Hasözler, ”Gaz sancısı için en çok fayda sağlayan şeylerden biri de bebeğin anne rahminde duyduğu ve huzur bulduğu seslerdir. Bebek dış dünyada da buna benzer sesler duyduğunda güvende olduğunu düşünür ve rahatlar. Bu nedenle teorilerde yer alan anne rahminde duyulan sesleri bir CD’ye kaydederek, gaz sancısı çeken bebeklere dinlettik. Bazı bebeklerde faydalı olduğunu gözlemledik” dedi.

  Hasözler, CD’deki seslerin kalp, aort, kan akışı, bağırsak ve su seslerinden kombine edildiği kaydetti..

  AA
   
 2. Cevap: Gaz sancısı çeken bebeklere özel CD

  en güzeli babalara versinler o işle babalar uğraşsın :)))))))))Burda benden annelere bir öneri olsun:)teşekkürler yaren
   
Yükleniyor...