Gebeliğin 2. ayında anne karnındaki bebeğin durumu nedir?

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 12 Kas 2011 tarihinde açılan konu

 1. Hamileliğin 2. ayında anne karnındaki bebeğin durumu


  Bu ayda artık kalp atmaya ve organlar gelişmeye başlamıştır. Ultrasonda bebeğinizin kalbini attığını görebilirsiniz. Bebeğin kalbi yetişkinlere nazaran çok daha hızlı çarpar (dakikada 120-160 vuruş). Organ gelişimi olarak beyin gelişimi, kollar ve bacaklar taslak halinde gelişmeye ve iç organlar oluşmaya başlamıştır.
  • Hamileliğin 2. ayında anne karnındaki bebek ne durumdadır?
  • Gebeliğin 2. ayında (4-8 haftalar arası) anne ve bebeğin durumu.. Bu ayda anne adayında hafif bulantılar başlar, bel ağrıları yaşayabilir. Özellikle bel ağrıları çok sık rastlanan şikayetlerdendir. İkinci ayda uykuya eğilim başlar, yani anne adayı sık sık uyumak ister. İştahsızlık oluşabilir, bazı besinlerden tiksinmeye başlayabilir.
  • Anne adayı gebeliğin 2. ayında sigara kokusu, parfüm kokusu gibi keskin kokulardan nefret etmeye başlar. Normalde sigara içen kadınlar bu dönemde sigaradan iyice soğurlar ve bu tabiki iyi birşeydir.
  • Anne adaylarında, bu ayda oluşan değişiklikler farklı olabilir. Mesela bazı anne adayları kaygı duyarken, bazıları duymazlar. Bazılarında bulantı, bel ağrıları görülürken diğer adaylarda görülmeyebilir. Bunlar önemli değildir, önemli olan bebeğin kalbinin attığının doktor tarafından ultrasonda görülmesi ve bebeğin sağlıklı gelişimidir.
  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Oca 2013
Yükleniyor...