Gebelikte karnın aşağı düşmesi

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 12 Şub 2014 tarihinde açılan konu

 1. Gebelikte karnın aşağı düşmesi ne anlama gelir?  Halk arasında eğer hamile bir kişinin karnı aşağı inmişse doğumun yaklaşıldığı söylenir.

  Bebeğin başı ne zaman aşağıya iner merak ediyorsanız sizler için uzman görüşlerini aktarıyorum.

  Bebeğin Doğru Pozisyonda Olup Olmadığının Kontrolü Bebeğin başının aşağıda yani doğum için normal pozisyonda olup olmadığını anlamak için gösterildiği gibi başı böyle hissedin.

  Anne nefes verip ciğerlerindeki bütün havayı boşaltmalıdır. Leğen kemiğinin hemen yukarısına başparmak ve iki parmakla bastırın.Diğer elle rahmin üst kısmına bastırın .

  Poposu daha yukarıdaysa üst kısım daha büyük Başı sert ve yuvarlak Bebeğin poposu daha büyük ve geniş. Popo aşağıdaysa alt kısım daha büyük olur. Dikkatlice bir yandan öbür yana önce bir elle sonra diğer elle itin. Eğer bebeğin poposu yavaşça bir yana itilirse bütün vücudu hareket eder. Fakat başı yavaşça yana doğru itilirse sadece boynu hareket eder sırt yerinde kalır. Bebek hala rahiminyukarısındaysa başını biraz hareket ettirebilirsiniz. Ama doğum olmak üzere aşağıya inmişse hareket ettiremezsin!

  Doğum yapacak Kadının ilk bebeği bazen doğum başlamadan iki hafta önce aşağı iner. Daha sonraki doğumlarda doğum başlamadan önce inmeyebilir. Bebeğin başı aşağıdaysa büyük ihtimalle doğum kolay olacaktır. Bebeğin başı yukarıdaysa doğum daha zor olabilir ve annenin sağlığı için bir hastanede veya yakınlarında doğum yapması daha emniyetlidir. bebek yan yatıyorsa annenin hastanede doğum yapmasının zorunlu olduğu unutulmamalıdır.

  karnin-asagi-inmeis-.
   
Yükleniyor...