Gebelikte Lekelenme Ne Kadar Sürer

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 11 Haz 2012 tarihinde açılan konu


 1. Gebelik Döneminde Lekelenme Ne Kadar Sürer  Gebelikte Lekelenme Ne Zaman Olur

  Gebelikte Olan lekelenmeler tüm anneleri bir hayli endişenedirir bu konu hakkında bilmeniz gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz Gebeleikte Lekelenme Ne Kadar Sürer ve nedneleri nelerdir hemen öğrenelim...

  Gebelikte beklenen adet tarihi civarında normalden az, lekelenme tarzında bir kanama olabilir ve hasta bize lekelenme, veya düzensiz kanama şikayeti ile başvurabilir.

  İlk 3 aydaki gebelik kanamalarında sebep genellikle düşük tehtidleri (abortus imminens) dir. Bu tür kanamaların %90′ı kendiliğinden tamamen geçicidir ve bebekte herhangi bir problem veya sakatlık yaratmaz . %10 oranında ise düşük tehtidleri engellenemeyen düşük (abortus insipiens) ile sonuçlanabilir.

  İlk aylarda yeni bir adet gecikmesi ile birlikte olan gebelik kanamaları özellikle de kasık ağrıları ile birlikte ise Dış Gebelik olasılığını arttırır. Erken gebelikte diğer bir kanama sebebi ise Mol Gebeliği (mol hidatiform, üzüm gebeliği) dir.

  Yine unutulmamalıdır ki gebeliğin başından sonuna kadarki dönemlerde hiç adet görülmez ve kanamaların olması hiç bir zaman normal değildir. Bu nedenle hamileliğiniz süresince bir kanama ile karşılaşırsanız mutlaka jinekoloğunuz ile görüşünüz.
   

Yükleniyor...