Gebelikte Magnezyum Kullanımı

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 13 Haz 2012 tarihinde açılan konu

 1. Gebelikte Magnezyum Kullanma
  Gebelikte Magnezyum Kullanımının Önemi

  Hamilelikte mahnezyum alımı önemli.İnsan vücudu için gerekli olan minerallerden biri olan magnezyum, hamilelikte yeterince alınmazsa düşük, erken doğum ve ani bebek ölümlerine neden olabiliyor.İşte sağlığınız için zorunlu olan magnezyumu alma yolları

  Kaynak suları, tüm yeşil bitkiler ve özellikle ıspanak iyi birer magnezyum kaynağıdır.

  Kuru yemişler, tohumlar, hububatlar, muz, avakado ve dil balığı magnezyum yönünden zengindir.

  Beslenmeye bağlı olmayan magnezyum stoklarınızın azaldığı durumlarda ilaçla destek alabilirsiniz.

  Magnezyum Etkileri ve önemi son 10 yılda daha iyi anlaşılmış bir makro mineraldir. Toprak alkali gruptandır. Vücut ağırlığının % 0.05 i kadar bir miktarda bulunmasına karşın, vücudumuzdaki yüzlerce enzim olayına katılmaktadır. Geçmiş yıllara göre kişiler bu minerali daha az olarak almaktadır. Sert su tüketimi azalmakta, insanlar daha işlenmiş gıdalarla beslenmektedirler. Magnezyum bitki dünyasının demiridir. İnsanlarda demirin kanda hemoglobin oluşturmasına benzer yöntemle, bitkilerde magnezyum klorofil yapısına girer.

  Vücuttaki özellikleri kalsiyuma benzer. Kemiklerdeki magnezyum ihtiyaç halinde kalsiyum gibi geri alınabilir. Uygun bir beslenmede kalsiyum / magnezyum oranı 2 / 1 olmalıdır. Asit ortam emilimi arttırdığı için öğün aralarında veya gece yatarken alınması daha iyi olur. Yüksek yağ ve proteinler, yiyeceklerdeki yüksek fosfor ve kalsiyum ile alkol emilimi olumsuz etkiler.
   
Yükleniyor...