Gebelikte Olan Kahverengi Akıntı Ne Demektir

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 25 Şub 2014 tarihinde açılan konu

 1. Gebelikte Olan Kahverengi Akıntı Ne Demektir  Gebelik döneminde görülen kahverengi akıntının sebebi nedir.Bu gibi durumlarda olduka telaşlanan bebek bekleyen anne adayları neler yapmalı nasıl bir yol izlemelli hemen doktora başvurulmalımı işte tüm bu soruların yanıtları sizlerle...

  Hamilelik esnasında kadının vücudunda çeşitli değişiklikler olmaktadır. Bu değişikliklerin kimi fiziksel olarak etkiler yapabilmekte kimide hormonal değişikliklerden dolayı oluşan etkilerdir.Düşük riski özellikle ilk 10 hafta içerisinde daha yüksektir. Bu dönemde gözlenecek bir kanama halinde, hemen istirahata geçerek doktorunuza haber vermeniz gerekir.

  Gebelik süresince kahverengi leke tarzı kanamalar sıkça görülebilir. Asıl korktuğumuz açık kırmızı renkli kanamalardır. Doktor kontrolünü takiben mutlak istirahat edilmesi gerekmektedir.

  Kadın organında görülen kanama ilk üç aylık dönemde normal bir bulgu değildir. Hamilelikte tüm gebelerin %20'sinde görülebilir. Pek çok kişinin söylediği üste görme olayı aslında bir adet görme şekli değil,aslında düşük tehdididir. Kanamanın şekli, süresi, miktarı ve rengi kadın doğum uzmanları için yönlendirici ve yardımcı olur.Genellikte kanama, yani vajinal kanama başlamadan önce kasık ağrısı görülebilmektedir.Bazen hamilelikte kanama hızla artar. Bu artış kanamanın tehlikeli olduğunun bir belirtisidir. Vajinadan parça düşürmeye başlamak ise düşük tehlikesinin ciddi bir boyutudur.

  Kahverengi leke tarzı kanamalar sık görülür. Asıl korktuğumuz açık kırmızı renkli kanamadır. Doktor kontrolünü takiben mutlak istirahat gerektirir. Vajinal kanama ilk üç aylık dönemde normal bir bulgu değildir. hamilelikte tüm gebelerin %20’sinde görülebilir. Pek çok kişinin söylediği üste görme olayı aslında bir adet görme şekli değil,aslında düşük tehditidir.

  Bu gibi durumlarda mutlaka hemen kadın doğum uzmanınıza başvurulması gerekiyor.

  kahverengi-akinti-gebelikte-.
   
Yükleniyor...