Gebelikte sağlığı korumanın yolları

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 6 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. Gebelikte sağlığı koruma
  Gebelikte sağlığı korumanın yolları neler
  Gebelikte sağlığınızı nasıl korumalısınız

  Hamile bayanların bilmesi gereken sağlıkla ilgili kısa bilgiler sunuyoruz sizlere bu konumuzda'da yine hamilelikte beslenmeliyiz nelere dikkat etmeliyiz hemen öğreniyoruz sağlıklı bebekler için sağlıklı beslenmeyi sakın unutmayın sevgili anne adayları

  SAĞLIKLI BİR BEBEK İÇİN BESLENME

  Gebelikte bazı yiyeceklerden kaçınmakta yarar vardır, ancak ne özel bir diyetle beslenmeniz ne de “iki kişilik yemeniz gerekir. Gebelikte daima öncelikle bebeğin gereksinimleri karşılanır diyetinizde bazı eksiklikler varsa, zarar görecek olan sizsiniz; bebeğiniz hemen hemen kesinlikle bundan zarar görmez. Gebeliğin son haftalarında bile fazladan yalnızca günde 600-800 kaloriye ihtiyaç duyacaksınız.

  Kutuda yer alan önerilere uyarak, olabildiğince çeşitli taze besinler tüketirseniz ve yağlı, şekerli ve tuzlu besin ve hazır yiyecek tüketiminizi azaltırsanız, siz de, bebeğiniz de gerekli besin maddelerini alabilirsiniz.

  VİTAMİN VE MİNERAL DESTEĞİ

  Her gebe kadının gebeliğin 12. haftasına kadar folik asit tabletleri (günde 400 mikrogram) alması gerekir. Bunun dışında, doktorunuz önermedikçe başka vitamin ya da mineral desteği kullanmayın. Kan testlerinizde kansızlık saptanırsa, doktorunuz demir almanızı önerecektir. Süt ürünleri yemeyen (vegan) bir vejetaryenseniz, ayrıca kalsiyum, D ve B12 vitaminleri almanız önerilebilir.
   
Yükleniyor...