Gece Makyajının Sırları

'Kişisel Bakım' forumunda YAREN tarafından 29 Haz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Gece Makyajı,
  Gece Makyajı Nasıl Yapılır?
  Gece Makyajının İncelikleri


  [​IMG]

  Gece Makyajının Sırları

  Gece bir davete katılacaksınız ve çok az zamanınız var. Makyajsız da çıkmak istemezsiniz elbette..Bu yüzden hızlı ve etkili bir makyaj yapmanız gerek.İşte doğru bir makyaj için aşağıdaki önerilere dikkat edin;


  * Gece makyajı gündüze göre biraz daha kuvvetli olmalı ancak abartıya da kaçmamalıdır. Öncelikle makyaj için yeterince ışıklı bir yeriniz olmalıdır, loş ışıkta yanlış yapma riski artar.

  * Fondöten temiz ve nemlendirilmiş cilde, nemli bir süngerle sürülmeli. Saç dipleriyle yüzün birleştiği yerde renk farklılığı olmamalı. Fondöten bu bölgeye küçük dokunuşlarla iyice yayılmalı.

  * Fondöten üzerine sürülecek pudra şeffaf olmalı. Tek başına kullanılacaksa, ten rengine uygun olması ve büyük pudra fırçasıyla ince bir tabaka halinde sürülmeli.

  * Gözlerinizi büyük göstermek için üst kirpik diplerine siyah veya kahverengi göz kalemiyle ince hat çekmeli ve bu hattı göz ucundan biraz taşırmalısınız. Alt kirpiklerin diplerine de ince hat çekmeli; ancak bir pamuklu çubukla hattın keskinliğini dağıtmalısınız. Gözleriniz birbirine yakın ise, gözün şakak tarafındaki ucunu daha koyu renk bir farla belirginleştirmelisiniz. Gözleriniz birbirinden çok ayrık ise, göz pınarının üstünü kaşa kadar koyuca ton bir farla gölgelemelisiniz.

  * Gece makyajında kullanılan allık biraz daha koyu olabilir; ancak çok iyi dağıtılmalı. Yuvarlak bir yüzü daha ince göstermek için allığı, elmacık kemiklerinin altından şakaklara doğru ve şakaklara da sürmelisiniz. Köşeli bir yüzde ise elmacık kemiklerinin üzerine ve çenenin alt-yan sınırına allık sürülürse daha yumuşak bir ifade sağlanabilir.

  * Dudaklar ince ise, fondötenlenen dudakların bitimine kemik rengi bir kalemle ince bir çerçeve çizilir ve parmak uçlarıyla iyice dağıtılarak hattın keskinliği azaltılır. Daha son ra dudak kalemiyle çerçeve çizilir ve bu çerçevenin içi uygun renk rujla boyanır. İnce dudaklar açık renk rujlarla daha dolgun, kalın dudaklar ise koyu renk rujlarla daha ince sizi gösterilebilir.
  Alıntı​
   
 2. Cevap: Gece Makyajının Sırları

  bizimki gibi bir eşiniz olursa deil gece makyaj gündüz makyajı gibe göremezsiniz:))))))
   
Yükleniyor...