Geçen Hafta En Çok Satılan Kitaplar

'Etüt Merkezi' forumunda ORHAN tarafından 17 Oca 2009 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  Türkiye'de geçtiğimiz hafta en çok satılan kitaplar... İşte kitaplarla ilgili bilgiler:

  1-Umut - Ayşe Kulin - Everest Yayınları
  Savaşlar, yıkımlar, sürgünlerin ardından Umut geliyor. Umut "Hayat Akan Bir Sudur"'da Kulin, Veda ile başladığı Osmanlı ailelerinin yaşamına, bu kez de Cumhuriyetin yeni kurulmakta olduğu sancılı yıllarda tanıklık ediyor.

  2 - Bab-ı Esrar - Ahmet Ümit - Doğan Kitap
  Yedi yüz yıldır süren bir sevda; Şems-i Tebrizi ile Mevlânâ Bab-ı Esrar sadece bir gerilim romanı değil, aynı zamanda bir sırlar kitabı. Fantastik öğeleri kullanarak çok katmanlı bir dil yaratan Ahmet Ümit bu yapıtında Mevlevilik temelinde din ve inanç üzerine ilginç sorular soruyor. Din ile aşk arasında, inanç ile sevda arasındaki ilişkiyi bambaşka bir açıdan gözlerimizin önüne seriyor.

  3- Cahillikler Kitabı - John Lloyd,John Mitchinson - NTV Yayınları
  Bildiğinizi düşündüğünüz her şey yanlış…Bu kitap, yaygın kanılarla ilgili yanlış bilgilerimizin ve yanlış anlamalarımızın kapsamlı bir listesini sunuyor.

  4-Olasılıksız - Adam Fawer - April Yayıncılık
  Bir sabah, yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınızı düşünerek uyandınız. Bir saat sonra, onunla sokakta karşılaştınız. Sizce bu sadece bir tesadüf mü, yoksa çok daha farklı bir anlamı olabilir mi? Siz hiç Loto’da büyük ikramiyeyi kazanmadınız. Ama birileri kazanıyor. Hem de sürekli! Onlar sizden daha mı şanslılar?

  5-Son Ada - Zülfü Livaneli - Remzi Kitabevi
  Darbeci bir başkan, emeklilik yıllarını geçirmek üzere, herkesin her şeyiyle hoşnut olduğu cennet bir adaya yerleşir. Başkan, ruhuna dek işlemiş olan yıkıcılık potansiyelini, geçmiş politik gücünden de yararlanarak kullanmaya kararlıdır. Bu doğrultuda tüm adayı etkileyecek müdahalelere girişir.

  6- Zar Adam - Luke Rhinehart - Pegasus Yayıncılık
  Gündelik hayatından monotonluğundan sıkılmış psikiyatrist Luke Rhinehart Manhattan'da eşi ve iki çocuğuyla yaşamaktadır. Hem Batı hem de Doğu felsefelerinin hayatın anlamı alternatiflerinden tatminsizlik yaşayarak basit zar atışlarıyla kendi dinini oluşturarak hayatını sonsuza kadar değiştirir.

  7- Bu Yıl Farklı Olacak - Maeve Binchy - Doğan Kitap
  Duygular evrenseldir. Ancak değişim cesaret ve mücadele gerektirir Yeni başlangıçların, yeni bir yıla girmenin heyecanının yarattığı büyülü atmosferin okuru çepeçevre sarmaladığı, her satırında Maeve Binchy’nin çekici, kıvrak ve katıksız anlatım yeteneğinin hissedildiği onbeş hikaye...

  8- Masumiyet Müzesi - Orhan Pamuk - İletişim Yayınları
  Yalnız aşk değil, evlilik, arkadaşlık, cinsellik, tutku, aile ve mutluluk hakkındaki düşüncelerinizi de derinden etkileyecek bir roman...

  9- Bakirenin Aşığı - Philippa Gregory - Artemis Yayınları
  Boleyn Kızı ve Kraliçenin Soytarısı romanının yazarından, Kraliçe Elizabeth döneminin ilk yıllarını ve o tehlikeli günleri anlatan, nefes kesici bir roman. İngiltere'nin yeni kraliçesi olmuş Elizabeth'i bekleyen iki büyük tehlike vardı: Fransızlar'ın, İskoçya'yı istila edip İskoçya Kraliçesi Mary'yi tahta geçirme tehdidi ve Elizabeth'in, vatan hainliğinden hüküm giyip zindanda kalmış Robert Dudley'ye olan tutkulu aşkı...

  10- Samsun'dan Önce Bilinmeyen 6 Ay - Alev Coşkun - Cumhuriyet Kitapları
  13 Kasım 1918, Mustafa Kemal'in Mondros Ateşkes Antlaşmasından iki hafta sonra İstanbul'a geldiği tarih... 16 Mayıs 1919 ise, Bandırma vapuru ile Samsun'a çıkmak üzere İstanbul'dan ayrıldığı tarih... Elinizdeki kitapta, işte bu altı ay içindeki olağanüstü serüven bilinmeyen yönleriyle anlatılmaktadır.

  11- İçinizdeki Öküze Oha Deyin! - Bülent Akyürek - Kent Yayınları
  Kişisel Gelişim Kitapları tersinden bir Kuran gibi! Kuran’ı tersten okuyan her insan bu kitaplardan yazabilir! Şeytan, Kişisel Gelişimi kullanarak damarlarımıza sızıyor. Bu kitaplar “Şeytanın İlmihal Kitapları” olmaya başladı. Çok satan, çok okunan ve tartışılan “Yılgın Türkler’in Antimodernist yazarı BÜLENT AKYÜREK’ten bir kavga kitabı daha! AKYÜREK, bu kitabında Kişisel Gelişim Kitaplarının şeytana, kapitalizme hizmet ettiğini ve Kişisel Gelişim Kitaplarının bir nevi Satanist, Kapitalist kuşatması olduğu-nu ayet ayet Kuran-ı Kerim ile karşılaştırarak ispatlıyor. Ayrıca yazarın bu eseri, Neo-tasavvuf olma özelliğiyle de bir ilk... İnsanın nefsini kışkırtan Kişisel Gelişim, hepimizi bir tüketim nesnesi haline getiriyor. Dinimizde “Kazanmak” ya da Kaybetmek” değil “Sevap” veya “Günah” vardır! Öyleyse başarıya endeksli bu kitaplar niçin çok satıyor anlamış değilim, din elden gitti mi yoksa?

  12- La / Sonsuzluk Hecesi - Nazan Bekiroğlu - Timaş Yayınları
  Âdem’le Havva’nın yanına bir de Habil’le Kabil’i ekledim. O zaman anladım anlatma zamanının geldiğini. Hikâyenin ismi düştü dilime bir gece: LÂ. İLLÂ, dedim. Bir ömür boyu aradığım hece harfinin LÂ olduğunu bildim.

  13- Tarih-Lenk - Y. Hakan Erdem - Doğan Kitap
  II. Abdülhamid'in, Osmanlı'da telgrafın ne zaman kullanılmaya başladığını veya 93 Harbi'nde kendi ülkesinin kimlerle savaştığını dahi bilmediğini biliyor muydunuz?

  14- Şifalı Bitkiler - Ahmet Maranki,Elmas Maranki - Mozaik Yayınları
  Stratejik araştırmalar uzmanı Prof. Dr. Ahmet Maranki ile Fizyoterapist, Biyoenerji uzmanı, Ekstrasens ve İgleroterapist Elmas Maranki çiftinin kaleme aldıkları kitaplarla başlayan Sağlıklı Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Süreci, kitlevi bir bilinçlenme hareketine dönüştü. Geçen 2 yıl süre zarfında 500 bin km yol kat ederek yurtiçi ve yurtdışında yaklaşık 250 görüntülü konferans veren çift, 500 binden fazla kişiye doğrudan, yüz yüze, milyonlarcasına da TV, radyo ve yazılı medya aracılığıyla “sağlıklı düşün, beslen, yaşa” sloganıyla yaşam enerjisini arttırmanın ilmi ve pratik yollarını anlattı.

  15- Osmanlı'nın Mahrem Tarihi - Mustafa Armağan - Timaş Yayınları
  Farklı ve aykırı yorumlarıyla tarih alanında en çok okunan yazarlardan olan Mustafa Armağan bu kez özgün bir eserle çıkıyor karşınıza. Sizi sarayın mahrem dünyasına götürüyor. Bütün kapılar kapandığında kendisiyle baş başa kalan padişahların kişisel dünyalarını açıyor önünüze...

  16- Uçurtma Avcısı - Khaled Hosseini - Everest Yayınları
  Uluslar arası çoksatar listesine girmiş ve 8 milyonu aşkın kişi tarafından okunmuş olan Uçurtma Avcısı, hem 2006 hem de 2007'de Penguin/Orange Readers's Group Ödülü'nü kazandı.

  17- Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır - John Izzo - Pegasus Yayıncılık
  “Hangi yaşta olursanız olun, bu kitabı gerçekten daha önceden okumuş olmayı dileyeceksiniz. Buradaki kişisel anekdot ve içten bilgelik yüreğinizi kuşatacaktır.”
  - Stephen Covey, Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı kitabının yazarı

  18-Fikrimizin Rehberi - Erol Mütercimler - Alfa Yayınları
  Ortaokula gelene kadar Mustafa'ydı... Matematik yeteneğiyle Mustafa Kemal oldu...
  Emperyalizmi dize getirdi, Gazi Mustafa Kemal oldu...
  Yüzlerce yılın kökleşmiş alışkanlık ve geleneklerini yıktı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk oldu...
  Türk halkı ona, "Atatürk," dedi.

  19- Destina - Mine G. Kırıkkanat - Literatür Yayıncılık
  Henüz yaşanmamış yakın bir geleceği anlattığı Destina’da “Bu romanda yazılı her şey doğru, hiçbir şey gerçek değildir” diyor Mine G. Kırıkkanat.

  20- Yanılmışım Tanrı Varmış - Antony Flew - Profil Yayıncılık
  Dünyanın en ünlü ateisti fikrini nasıl değiştirdi?
   
  Son düzenleme: 17 Oca 2009
 2. Cevap: Geçen Hafta En Çok Satılan Kitaplar

  Kitap,hayatı okumaktır..:f118:

  Şuan okuduğum kitap Olasılıksız..İçlerinden birkaçı da okuyacaklarım arasında.Bu güzel liste için teşekkürler Orhan Bey:f40:
   
 3. Cevap: Geçen Hafta En Çok Satılan Kitaplar

  Verdiğiniz önemli bilgiler için teşekkürler :f40:
   
 4. Cevap: Geçen Hafta En Çok Satılan Kitaplar

  Bilgi için tesekkürler.Emeğine sağlık.
   
Yükleniyor...