Geçmişteki ve günümüzdeki besinler nelerdir

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Gazel tarafından 18 Eki 2012 tarihinde açılan konu

 1. Eski çağlarda insanların beslenme şeklini soruyorsunuz galiba. İlk insanlar sürekli hareket halinde yaşamakta, hayvan avlayarak ve doğada kendiliğinden yetişmiş bitkileri yiyerek beslenmekteydi. Daha sonra hayvanları evcilleştirerek ihtiyaçları kadar çoğaltmayı öğrendiler ve artık avlanmalarına gerek kalmadı. Hem de bu şekilde hayvanların sütlerinden de yararlanıp peynir, yoğurt ve süt ile beslenebildiler. Bundan sonra da insanlar tarım yapmayı öğrendiler, istedikleri bitkiden istedikleri kadar bol miktarda yetiştirip yemeye başladılar, hayvanları büyük ahırlarda beslemeye başladılar, küçük bir grup insan, büyük bir gruba yetecek kadar besin üretebilmeye başladığından diğer insanlar teknoloji ve bilimle uğraşabildiler, besinleri işlediler ve günümüzdeki gibi yiyecekler yenmeye başlandı.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 4 Tem 2014
 2. Eskiden kuru üzümü kurutuyorlardı, şimdi ise makinelerde kurutuyorlar Aynı şekilde: kuru incir, kuru biber, kuru domates kuru patlıcan kuru zencefil ve kuru nane vb Bu örnekleri çoğaltabilirsiniz.

  Eskiden organik besinler, günümüzde ise hormonlu besinler tüketilmekte Geçmişteki besinler günümüzdeki besinlere oranla daha sağlıklıdır.

  Eskiden organik besinler, günümüzde ise hormonlu besinler tüketilmekte. Geçmişteki besinler günümüzdeki besinlere oranla daha sağlıklıdır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 4 Tem 2014
Yükleniyor...