Geçmişten Günümüze Binalardaki Değişimler Nelerdir Kısaca

'Eğitim Merkezi' forumunda Yasemin tarafından 6 Eki 2013 tarihinde açılan konu

 1. Geçmişten günümüze öyle büyük değişimler olduki Binalarda saymakla bitmez.Son yıllarda oldukça sağlam depreme dayanıklı yaşam koşullaırna çok daha uygun ve insan hayatının öneminin ön pilanda tutulduğu binalar yapılıyor.

  Eskilerde evler kerpiç ve tuğladan yapılırken şimdilerde bina yapımınd akullanılan malzemeler çok büyük değişim gösterdi.Eski yıllarda kerpiç evler ve genellikle tahta ile yapılmış evler vardı günümüzde bu çok büyük farklılık gösteriyor etrafımıza baktığımızda eski evlerle şimdiki binaların uzaktan yakındna ilişkisi bile yok sanki.

  [​IMG]

  Eskiden bu tür evlerin binaların yapılmasında ki başlıca neden ekonomik durumdu insanların şimdiki gibi alım gücü yoktu ellerindeki imkanlarla ancak o kadarını yapabiliyorlardı.Günümüzde bu çok değişti.Ülkemizde ekonomik durumu iyi olan insanlar demirden hazır betondan ve çimentodan yapılmış sağlam yapılarda binalarda oturuyorlar.Çok katlı yüksek binalar günümüzde çok fazla yapılıyor bu nedenle tabiki deprem tehlikeside göz ardı edilmiyor sağlam binalar yapılmasına özen gösteriliyor.

  [​IMG]


   
Yükleniyor...