Gelin Diyeti Nasıl Yapılır?

'Kadınca' forumunda Yasemin tarafından 9 Haz 2013 tarihinde açılan konu

 1. Gelin Diyeti Nasıl Olmalı?  Yaz geldi düğün sezonunun tam zamanı sevgili gelin adayları için hazırladığımız sayfamızda bir gelin adayının nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda ve düğün öncesi nasıl bir diyet yapması gerektiğini sizlerle paylaşıcaz.Gelin Diyeti yaparak gelinliğinizin içerisinde harika görünenilirsiniz.

  Sevgili gelin adayları düğün tarihiniz belirlendi kısa bir süre içerisidne farklı bir duruma geçeceksiniz artık evli biri olackasınız.Telaş iş güç düğün hazırlıkları derken biraz daha kilo alıp hayalinizdeki gelinliğe giremeyeceğiniz korkusu sizi sarmış sa dikkat etmeniz gerekenler neler hep birlikte öğreniyoruz.

  Öncelikel hemen basit olan Karbonhidratları Azaltın esmer şekerde Besin kalitesi de oldukça düşüktür, boş enerji kaynağı olarak adlandırılmaktadır bu bakımdan esmer şeker tercih edin.Gün içerisinde enerji ihtiyacınızın kaliteli besin kaynaklarından karşılanması sağlığınız açısından her halükârda daha olumlu olacaktır.Bir besinin kan şekerini ne kadar ve ne hızda yükselttiği ile ilgili bir terimdir.

  Basit karbonhidratlar yerine öğünlerinizde özellikle sebze, tam buğday ekmeği karbonhidratlar yeterli miktarda yer almalıdır.Sofranızda, doymuş yağ kaynakları yerine sıvıyağlar tercih etmeniz gereklidir.

  Ayrıca Günlük protein ihtiyacının yarısından fazlası hayvansal kaynaklı proteinden yarısından azı ise bitkisel kaynaklı proteinden sağlanmalıdır. Bu dengeyi sağlamanın en kolay yolu, öğünlerde hayvansal ve bitkisel kaynaklı proteinlere bir arada yer vermektir. Et, sebze, ekmek grubu, sebze öğünlerde bir arada bulunmalıdır.

  Tuz kullanımınızı en aza indirin fazla tuz kullanmayın lif içerikli beslenmeye dikkat ederdesniz sindirim sisteminizin destekçisi olacaktır.Bol bol su içmeye özen gösterin günlük içmeniz gereken su miktarı 2 litre olmalı.Biraz daha aktif ve hareketli olursanız zaman buldukça yürüyüşler yaparsanız harika bir gelin olmamanız için hiçbir neden yok.

  [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/gelindiyeti-73536.jpg]gelindiyeti-73536[/IMGALT]
   
  Son düzenleme: 9 Haz 2013
Yükleniyor...