Geyik Hakkında bilgi Geyik Resimleri

'Resimli Konular' forumunda zamaneanne tarafından 4 Ağu 2012 tarihinde açılan konu

 1. Geyikgiller Yaşadığı yerler: Avrupa ormanlarıyla Asya’nın bâzı cihetlerinde, Kuzey, Güney Amerika ve Afrika’nın Kuzeybatı kesimlerinde. Yeni Zelanda ve Avustralya’da.

  Geyikgillerin Özellikleri: Geviş getiren toynaklı memeliler. Dallı boynuzları vardır. Genellikle erkekler boynuzludur ve her sene eskiler atılarak yeni boynuzlar çıkar. Yaşları boynuzlarının dallarıyla tesbit edilir. Ömrü: 30 yıl kadar. Çeşitleri: Çok türü vardır. Kızıl, Ren, Karibu, Ala, Benekli, Muncak, Karaca, Misk, Mus, Kanada, Virginia, Çin, Havlıyan, Bataklık geyiği en meşhurlarıdır.

  Geyikgiller (Cervidae) âilesi türlerine verilen genel ad. Çiftparmaklılar (Artiodactyla) takımından geviş getiren toynaklı memelilerdir. Ayakları dörder parmaklıdır. Safra kesesi bulunmaz. Dünyânın hemen hemen her yerinde yaşayan ince bacaklı, kısa kuyruklu, çevik ve zarif bir hayvandır. Dişisine “Maral” denir.
  Geyik Resimleri
  geyikresm10. geyikresm12. geyikresm13. geyikresmi2. geyikresmi4. geyikresmi5. geyikresmi8. geyikresmiforumdas. geyikresmi. geyikresmi6.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 8 Ağu 2014
Yükleniyor...