Gizli Cennet Maden Deresi

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Gizli Cennet Maden Deresi

  [​IMG]
  Maden Deresinin Doğal güzelliğini mutlaka görmenizi tavsiye ederim. Sakarya’nın Kocaali ileçesinde yer alan Maden Deresinin güzellikleri görülmeye değer dinlenme alanları ve mesire yerleri ile güzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Kocaali Özellikle İstanbul ve Ankara’ya çok yakın olması nedeniyle tercih edilebileceğiniz sakin ve huzurlu bir hafta sonu geçirebileceğiniz nezih bir yer.

  Balık seven biriyseniz doğal Alabalık Tesisleri, Şelalesi ve Akarsuyu ile tüm yorgunluğunuzu atmanıza yardımcı olacak güzel bir tatil yeri.

  Maden Deresi sık bir ormanlık alan içerisinde bulunur.Derin bir vadinin içerisinde akan derenin sağ ve sol kıyılarında bulunan kestane,kayın ve çınar ağaçları arasında bulunan patikalarda yürüyüşler yapabilirsiniz.

  Ayrıca kayalıkların üzerinde birçok mağara girişlerinin bulunuyor. Adının nereden geldiği merak ettiyseniz bu bölgede Cumhuriyetin ilk yıllarında açıldığı söylenen bir altın madeni bulunuyor.Maden kapatılmış fakat hala madene ait olduğu söylenen tüneller ve yollar kullanılıyor.
   
Yükleniyor...