Gökçe - 5 Kuruş Yok

'Medya Bölümü' forumunda YAREN tarafından 1 Nis 2009 tarihinde açılan konu

 1. İlk albümü “Böğürtlenli Reçel” ile bir çıkış yapan Gökçe, ikinci albümüne “5 Kuruş Yok” adını uygun gördü.

  Albümünü Pasaj Müzik’ten bu ay çıkarmayı planlayan şarkıcı, ilk klibini de çalışmaya adını veren şarkıya, Fatih Demir yönetmenliğinde çekti.
  [​IMG] İlk albümü Böğürtlenli Reçel’le tatlı bir çıkış yapan Gökçe’nin, acı gerçekleri kendi aynasından yansıttığı 2. albümü “5 Kuruş Yok” Pasaj Müzik etiketiyle Nisan ayında yayınlanıyor.

  İçinden geldiği gibi söz yazdığını ve müzik yaptığını söyleyen Gökçe, birbirinden çok farklı şarkıları bir araya getirdiği yeni çalışmasını çok sevdiğini ve içten olduğunu dile getiriyor.

  Albümde yer alan 9 şarkıdan 8’inin söz ve bestesini hazırlayan Gökçe besteleri yaparken farklı soundlar hayal ettiği için 3 ayrı aranjör Cenk Eroğlu, Alen Konakoğlu ve Burak Yerebakan ile çalıştı.

  Kendi düşüncelerini ve kendini daha iyi ifade edebildiği bu albümde, müziği Aykut Gürel’e, sözleri Zeynep Talu ve Leman Sam’a ait olan “Anladım” şarkısını yeniden yorumladı. Albümün en ilginç şarkısı Hayko Cepkin ile Gökçe’nin düeti “Aklım Giderken” olurken, “Şehir” şarkısında Serdar Barçın,“5 Kuruş Yok”un rap bölümlerinde Esin İriz eşlik etti.

  İlk klip, önceki Gökçe kliplerini çeken Fatih Demir yönetmenliğinde; parasızlık içinde yaşayan insanların para hayali kurması konusunun işlendiği “5 kuruş Yok” şarkısına çekildi.
   
Yükleniyor...