Golden cinsi köpek özellikleri

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Aysell tarafından 27 Oca 2012 tarihinde açılan konu


 1. Golden cinsi köpek özellikleri

  Golden cinsi köpekler hareketli, uysal, iyi huylu, duygulu ve sevimli köpeklerdir. Çocuklara, hatta bebeklere karşı çok sabırlı ve naziktir.Sağlam ve güçlü, koku alma duyusu gelişmiştir. Bataklıkta avlanabilir. Avı bulur ve getirir. Toprakta ve suda gayet iyi çalışır. İyi huylu olduğu için insana eşlik eden köpek olarak da değerlidir ve aile hayatına uyum sağlar.

  Golden Retrieverlar herşeye büyük bir tutkuyla yaklaşırlar ve tam anlamıyla “çok köpektirler: “çok tüy, çok enerji, çok yemek ve çok sevgi. Bu nedenle formda ve sağlıklı kalmasını istiyorsanız, Golden Retrieverınızın yemeğini kendisinin ayarlamasını beklememeli, siz yemek miktarını kontrol etmelisiniz.

  Golden Retriever itaat etmeye hazır yapısı nedeniyle itaat eğitimi onlarla çok keyifli geçer. Diğer hayvanlar dahil herkesle dost canlısı olduğundan ondan koruma görevi beklenmemelidir. Saldırganlık göstermemelerine rağmen Golden Retrieverlar gelen yabancıya havlayarak haber vererek iyi bekçilik edebilirler. İtaat yarışmalarında büyük başarı kazanmıştır. İnsandan izole edildiğinde ya da uzun süre sevdiklerinden uzak tutulduğunda yaramazlık yapmaya başlar. çok hareketli ve ilgi isteyen köpeklerdir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Şub 2017

Yükleniyor...