Göndermeden Önce Bir kez Daha Düşünün.

'Masallar ve Hikayeler' forumunda Sibel tarafından 31 Mar 2010 tarihinde açılan konu

 1. Önce videoları izleyelim mi?

  Videolar Türkçe değil ama verilmek istenen mesaj netçe anlaşılabilir nitelikte..

  Aşağıdaki videoda genç bir kız öylesine bir fotoğrafını okul panosuna koyuyor. Ama olay kontrolü dışına çıkıyor. Artık web sitesinden web sitesine gezen bir resimde olduğu gibi asla silinemeyen, sonsuz kez görülebilen çoğaltılan bir resme dönüşüyor.Elbette genç bir insan için, bazen boğucu yıkıcı olabilecek psikolojik sonuçlar doğurabiliyor
  [DAILYMOTION]xbiyz6_gondermeden-duyunun_news?start=0[/DAILYMOTION]

  Bir de şunu izleyelim. Internete konan şeyleri herkes izler. Buradaki “herkes kimler olabilir acaba?
  [DAILYMOTION]xbiz17_herkes-cidden-herkestir_lifestyle?start=0[/DAILYMOTION]  Bu videolar çocukları ve gençleri Internette korumak ve uyarmak isteyen bir kuruluş tarafından oluşturulmuş.
  Akla ilk gelen kontrolsüz Facebook kullanımı. Çocukların oyun oynamak için girdikleri Facebook hakkında yeterince bilgileri olmadığını görüyoruz. Fotoğraf albümleri kadar kimlerle iletişime geçeceklerini güven duygusunun istismar edilebileceğini yeterince anlamıyorlar.

  Aileler, burada anahtar rolü oynuyor. Sistematik ve sadece yasaklayarak değil. Adım adım anlatmalı ve öğretmeliller. Örneğin MSN, Gtalk veya benzeri chat programları ile anında mesajlaşma yapmanın kurallarını, tanımadıkları kişileri listelerine eklememeleri gerektiğini, belli bir zaman aralığında ve aile gözetiminde kullanmaları gerektiğini ve webcam açmanın, aynı zamanda eve, özel hayata bir kapı açmak olduğunu bilmeliler.

  Ev ve okul adresinin, cep telefonu numarasının öneme sahip tehlikeli bir bilgi olduğunu, isimlerini gerekmedikçe vermemelerini ve online oyunların kötü niyetle bilgi toplamak isteyenlerle dolu olduğunu, tanımadıkları kişilerden bir dosya gönderimini aldıklarında bilgisayarlarına trojan / kötü niyetli yazılım girebileceğini ve hatta başka suçlar için gizlice “zombi bilgisayar tabir edilen şekilde uzaktan yönetilebileceğini de bilmeliler. Internetten tanıştıkları birisiyle, yanlarında bir büyük olmadan buluşmaya kalkışmanın yaratabileceği sorunları da anlamalılar.

  Webde açtığınız profilinizin başına her şey gelebilir.
  [DAILYMOTION]xbjafb_baw-si-w-sieci-bezpiecznie_lifestyle?start=0
  [/DAILYMOTION]

  Facebook CEOsu Mark Zuckerbergin profili bile Internete yanlışlıkla açıldı. Özel fotoğrafları basına sızdı.
  Bu anahtar bilgiler gün geçtikçe artan teknoloji kullanımının getirdiği sorunları beraberinde getiriyor. İnsanlar facebooka, twittera sinirle bir şey yazıyor ve yüzlerce kişiden tepki alınca silmeye çalışıyor. Fikir belirtmek veya siyasi bir görüş belirmek bile, üslup ve nezaket içinde olmalı. Geçen yıllar içinde görüşleriniz değişebilir. Siz olgunlaşabilirsiniz yeni bir gözle görebilirsiniz dünyayı.
  Eskiden yazdıklarınızın bir anlık hatalarınızın ve eğlence amaçlı yaptıklarınızın hayatınızın geri kalanını gölgelemesine izin vermeyin.

  Göndermeden önce bir daha düşünün.

   
 2. Cevap: Göndermeden Önce Bir kez Daha Düşünün.

  internette ne ismim var nede cismim:))))
   
 3. Cevap: Göndermeden Önce Bir kez Daha Düşünün.

  çok güzel bir paylaşım teşekkürler; durup yeniden düşünmek lazım...
   
 4. Cevap: Göndermeden Önce Bir kez Daha Düşünün.

  Kendini Altından Sakın......
  Çünki ;
  Zehri Hiçbir Zaman Teneke Kupa İçinde Sunmazlar........!!!!!!
   
Yükleniyor...