Google Buzz Sosyal Sitesi

'Teknoloji' forumunda YAREN tarafından 10 Şub 2010 tarihinde açılan konu

 1. Google Sosyal Ağı, Yeni sosyalleşme sitesi Google Buzz
  Google, dünyadaki bütün bilgiyi düzenli ve erişilebilir hale getirmeye katkıda bulunma misyonu çerçevesinde, Google Buzz adında yeni bir sosyal ürün lanse etti..
  [​IMG]

  Google'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Buzz'ın amacının, kullanıcılara, sosyal etkileşimlerini çevrim içi ortamda düzenleme fırsatı sunmanın yanı sıra doğrudan Gmail gelen kutusu ve seçilmiş mobil cihazlar üzerinden diyalog kurabilmenin yolunu açmak olduğu belirtildi.

  Açıklamada;

  ''Bugünün statü mesajları, tweet'ler ve güncelleme akışları dolu dünyasında, bütün bu bilgiler arasında isteneni bulmak gün geçtikçe zorlaşıyor. Google Buzz, güncellemelerinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı ve çok daha fazlasını paylaşmanın dışında, diyaloglar başlatmanın ve onları sürdürmenin yeni, daha kolay bir yoludur. Buzz, kullanıcıların e-posta ve sohbet geçmişine dayanarak, onların mevcut sosyal kontaklarını Gmail üzerinden desteklemektedir. Buzz ayrıca, güncellemeleri herkese açık veya özel olarak paylaşmayı da daha basit hale getiriyor. Böylece kullanıcılar farklı gruplar veya arkadaşlarıyla paylaşıma geçmek için birden çok araç kullanmak zorunda kalmıyorlar. Gmail'in gelen kutusuyla bütünleşmiş olması, mevcut diyalogları gerçek zamanlı olarak bulmayı ve devam ettirmeyi de kolaylaştırıyor. Mobil cihazlarla olan entegrasyon ise bir diğer önemli unsuru paylaşmayı mümkün kılıyor. Konum.Google Buzz açık bir sistem olarak tasarlandı ve şimdiden Picasa, Google Reader, YouTube, Flickr, Blogger ve Twitter ile entegrasyonu destekliyor.''

  Buzz'ı ürünleriyle bütünleştirmek isteyen geliştiriciler ve hizmetler, zaman içerisinde tam bir okuma-yazma UPA'sı (Uygulama Programlama Arayüzü) haline gelecek bir UPA üzerinden yapabiliyorlar.

  Mevcut Gmail kullanıcıları, birkaç hafta içinde Google Buzz'ı gelen kutularında görecekler. Yeni kullanıcılar ise http://www.gmail.com adresine giderek yeni bir hesap açabilir veya Google Buzz adresinden Google Buzz hakkında ayrıntılı bilgi alabilirler.
  AA
   
 2. Cevap: Google Buzz Sosyal Sitesi

  İsamil yk bunu duymasin:D
   
 3. Cevap: Google Buzz Sosyal Sitesi

  Geçen gün benim de g mailime buzz geldi...Bakalım kullanıcaz yavaş yavaş...
   
 4. Cevap: Google Buzz Sosyal Sitesi

  haahahahhahaaaaahhhhh
  Rıfat ABi katılıyorum.. :))))))))))))))))))))))