Google chrome da şifreleri bulma

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi


  Google chrome da şifreleri bulma

  İnternette pek çok siteye üyeliğiniz vardır. Kimsenin bilmediğini ve bilemeyeceğini sandığınız şifreler aslında çok kolay bir yöntemle tarayıcınızda okunabiliyor. Bu nedenle siz siz olun güvenliğinden emin olmadığınız bilgisayarlardan önemli sitelere üyelik girişi yapmayın. Özellikle internet kafelerde tarayıcı üzerinden girdiğiniz şifreler sizden sonra o bilgisayara oturan kişi yada kişiler tarafından kolayca görülebilir. Bu nedenle işiniz bittikten sonra bilgisayar verilerini mutlaka temizleyin.

  Şimdi gelelim Google Chrome’da şifreleriniz nasıl bulunur resimli anlatmaya. Google Chrome’u açın. Seçenekler sekmesinden Ayarlar kısmına gelin.

  [​IMG]

  Açılan yeni sayfada en alta inin ve Gelişmiş ayarları göster butonuna tıklayın.  [​IMG]  Şimdi yapmanız gereken açılan yeni kısımda şifreler ve formlar bölümüne gelin ve mavi kutu içinde gösterdiğimiz Kaydedilen şifreleri yönetin kısmına tıklayın.

  [​IMG]

  İşte kayıtlı olan tüm şifreleriniz burada ve bir tıklama ile hepsi görünür olacak. Öğrenmek istediğiniz şifrenin üzerine tıklayın ve yandaki kutucukta görünen Göster butonuna tıklayın. Şifreniz karşınızda.
  [​IMG]
   

Yükleniyor...