Google Cüzdan İle Mobil Alışveriş Dönemi Başlıyor

'Haberler' forumunda ZeuS tarafından 8 Eki 2011 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Dijital Cüzdan İle Alışveriş,
  Cep-T Paracard İle Para Gönderme ve Alışveriş
  Google Cüzdan İle Mobil Alışveriş Dönemi
  Visa ve Google, mobil ödemelerin yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla bir lisans anlaşması imzaladı.Anlaşma kapsamında Google, yakın alan iletişimi (NFC- Near Field Communication) tabanlı, yenilikçi bir ödeme teknolojisi olan Visa payWave’in lisansını alarak bir mobil ödeme çözümü geliştirdi. Halihazırda dünya genelinde yüzbinlerce satış noktasında geçerli olan Visa payWave, tüketicilerin her türlü perakende satış noktasında cep telefonlarını ödeme terminallerine okutarak hızlıve güvenli ödeme yapabilmelerini sağlıyor.

  Anlaşmayla birlikte artık tüm dünyadaki Visa kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kart sahipleri, hesaplarını akıllı cep telefonlarını dijitalcüzdana dönüştüren mobil ödeme uygulaması ‘Google Cüzdan‘a aktararak bu uygulamadan faydalanabilecek. Bir çok yeniliğin uygulanabileceği açık bir ticaret ekosistemine olanak sağlamak üzere tasarlanan “Google Cüzdan“, tüketicilerin ödeme kartlarını, sadakat programlarını ve hediye kartlarını barındırabiliyor.

  Ürünlerinin her dijital cüzdanda bir ödeme aracı olarak yer almasını hedefleyen Visa, Google ile yaptığı işbirliğiyle bu yönde önemli bir adım atmış oldu. Daha önce kendi dijital cüzdanını tüketicilere sunan Visa, bu uygulamasıyla da tüketicilerin kişisel bilgisayarları ve akıllı telefonları aracılığıyla online ya da üye işyerlerinde yüz yüze alışveriş yapmalarını sağlamıştı.

  Basın bülteni​
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Eki 2011