Google'dan 10 Kasım Karanfilli Doodle Açıklaması

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Elfida tarafından 19 Kas 2012 tarihinde açılan konu

  1. Google doodleları üreten ekibin başındaki isim Ryan Germick, 10 Kasım'da neden sadece küçük bir karanfil kullanıldığı sorusuna şu yanıtı verdi.

    Öncelikle bu geri bildirimde bulunduğunuz için teşekkür ederim. Şunu belirtmem gerekir ki kaynaklarımız aynı zamanda kısıtlı. 10 Kasımdaki örnek her zaman olan bir şey değil. Genelde doğum günlerini öne çıkararak insanlara pozitif anlamda hatırlatma yapma istiyoruz. Türkiyenin ulusal günlerinde önceden Atatürke birçok defa yer verdik.Türkiye için bu kadar önemli olan bir günün anlamını ve ciddiyetini bozmamak için Doodle yapmamayı tercih ettik. Ancak Atatürke olan saygımızdan 10 Kasımı boş geçmedik ve bir karanfil koyduk. Bunu bugüne kadar ilk kez, sadece Atatürk için bunu yaptık.

    Türkiyede insanların doodleları yakından takip ettiğini biliyoruz. Bu bize heyecan veriyor. Emin olun sıkça kontrol etmeye devam edeceğiz. Doodlelar kendilerine özgü bir basitliğe sahip, hatta saçma. Kısaca, bir şeyleri kutlayan logolardan ibaretler. Tasvir edilen şeyi açıklayan bir metin yok. Yapığımız işte çok saygılı olmaya çalışıyoruz. Doodle tarzı itibariyle basit. Ancak bu kapsamda kesinlikle doodleın doğasından çıkarak saygısızlık yapmak gibi bir düşüncemiz yok.
     
Yükleniyor...