Göz Bakım Önerileri

'Kadınca' forumunda Merve tarafından 9 Nis 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  Göz Bakım Önerileri

  Kaşlarınız ve kirpikleriniz bakışlarınızdaki ifadeyi güçlendirdiğinden, göz bakımınıza kaşlar ve kirpiklerle başlamalısınız. Kaşlarınız, yüz şeklinize uygun olarak alınmış olmalı. Her gün küçük bir fırçaya hint yağı sürerek kaş v kirpiklerinizi aşağıdan yukarı doğru fırçalayın ancak yağı gözünüze kaçırmamaya dikkat edin. Kirpiklerinizin bakımında dikkat edeceğiniz en önemli nokta; göz makyajınızı temizlemeden yatmamanız olacaktır.

  Gözlerinizi dinlendirmek için siyah çay poşetlerini kaynar suda bekletip ılık olarak gözünüzün üstüne koyun ve yaklaşık 10 dakika bekleyin. Papatya çayını da aynı yöntemlerle uygulayabilirsiniz. Papatya çayı gözünüzü dinlendirdiği gibi iltihaplara karşı da koruyacaktır.

  Gözlerinizi yoran, sabit bakmak durumunda kaldığınız bir iş yapıyorsanız; gözlerinizi kırpmayı unutmayın. Normalde refleks olarak yaptığımız bu eylem, sabit odaklanmak durumunda kaldığımız; bilgisayar başında olmak, dikiş dikmek gibi işlerde daha aralıklı olarak gerçekleşiyor ve bu da beraberinde bazı göz sorunlarını doğurabiliyor. Gözlerimizin ihtiyaç duyduğu nemi korumak ve temizlenmesini sağlamak için yaptığınız işe kısa aralar vererek gözlerinizi dinlendirin.


  kaynak:msn
   
Yükleniyor...