Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 11 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

 1. Biz hanımların vazgeçilmezlerinden biri olan göz kalemleri nasıl sürülür acaba doğru kalem sürmeyi biliyormuyuz bu konuda sizlere kısa bilgiler hazırladık.Göz kalemi kullanmayı seven bayanlar için bu bilgiler oldukça faydalı olacak.

  [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/gozkalemi-nasil-surulur-42662.jpg]gozkalemi-nasil-surulur-42662[/IMGALT]

  Göz kalemi kullanımında püf noktalar neler?

  Göz kalemiyle gözümüzdeki şekil bozukluklarını giderebileceğimiz gibi, küçük gözlerimizin daha belirgin ve büyük görünmesini de sağlayabiliriz.Kirpiklerimizin diplerine çizilen ilk çizgi mümkün olduğu kadar ince olmalıdır. Bu, oluşan herhangi bir dalgalanma ya da yanlışta, iz bırakmadan silebilmek için oldukça önemlidir. Düzgünlüğünden emin olduğunuzda ise dilerseniz bu çizginin üzerine bir kat daha göz kalemi çekerek çizgiyi belirginleştirebilirsiniz. Burada özellikle, çizgiyi gözün iç kısmından dışına doğru ve kirpiğe olabildiğince yakın olarak çekmek çok önemli bir noktadır.

  Makyaj ürünlerinde renk sınırı tamamen ortadan kalkmış durumda mavi, gri, yeşil, pembe, beyaz hatta sarı Göz rengine, ten rengine ya da giyilen kıyafetin rengine uygun bir göz kalemi bulmak mümkündür.Siyah göz kalemi, özellikle siyah saçlı, esmer bayanlar için idealdir. Kumral ve açık tenliler ise daha az belirgin olmasını isterlerse, siyahtan farklı olarak kahverengi ya da gri tonlarını kullanabilirler.Gözünüze siyah kalem uyguladıktan sonra, daha yumuşak bir etki için çizgiyi parmağınızla veya bir pamuklu çubuk yardımıyla dağıtabilirsiniz. Bu, daha buğulu ve çekici gözler sahip olmanızı sağlayacaktır.
   
Yükleniyor...